Fiat Bravo 1.9 JTD, ukręcona świeca żarowa

26 Sty 2010, 20:21

Witam, spotkałem się dziś z takim problemem - oddałem samochód na wymianę świec żarowych, bo mrugała mi od pewnego czasu kontrolka i samochód miał problemy z odpalaniem na większym mrozie. Mechanik poinformował mnie, że trzy świece są sprawne, natomiast jedna jest ukręcona i nie uda się jej zwyczajnie wykręcić. Moje pytanie brzmi, czy gdzieś na śląsku (okolice Zabrza, Katowic) znajdę zakład gdzie wykręcą mi tą świecę bez zdejmowania głowicy?
kmZ
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Zabrze
  • 26 Sty 2010, 21:11

    Z tego co mi wiadomo to nie rozwierca się ukręconej świecy gdy głowica jest zamontowana:
    - opiłki podczas wiercenia wpadają do cylindra
    - głowica potafi pęknąć
    No ale może ktoś się tego podejmie.
    Ja bym nie ryzykował i ją zdjął.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    26 Sty 2010, 21:26

    piotrpz87, podobno sa sposoby, na to żeby żadne opiłki się tam nie dostały. tylko nie wiem gdzie u mnie znajde taki zakład
    kmZ
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: Zabrze

    26 Sty 2010, 22:15

    Są tacy co rozwiercą bez zdejmowania głowicy ale to rzadko się takich spotyka co się tego podejmą. Ja bym zdjął głowice. :wink:
    rafal1730
    Początkujący
     
    Posty: 54
    Miejscowość: Warszawa
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Bum i nagłe rozerwanie opony!
      Nagłe rozerwanie opony zdarza się rzadko, ale jest bardzo niebezpieczne. Co może być powodem? Z reguły mamy do czynienia z długotrwałymi zaniedbaniami – przede wszystkim jazdą na niedopompowanych oponach i brakiem regularnej ...