Fiat Bravo 1.9TD MultiJet vs Toyota Auris 2.0 D-4D

Fiat Bravo 1.9TD MultiJet vs Toyota Auris 2.0 D-4D

24 Wrz 2012, 10:26

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem auta do ok 30.000 PLN (może być trochę więcej). W oko wpadły mi szczególnie dwa auta:

Fiat Bravo 1.9 JTD (150 KM)
Toyota Auris 2.0 D-4D (125 KM)

Zależy mi na w miarę możliwości nieawaryjnym aucie, takim które pozwoli mi bez większych obaw pokonywać dłuższe trasy (choć będzie też wykorzystywane na codzień w mieście). Chciałbym, żeby ten silnik był na tyle mocny, żeby bez obaw wyprzedzać na polskich drogach. Pomyślałem o tych dwóch autach także dlatego, że podobają mi się także wizualnie.

Co byście polecali albo odradzali? Czy ktoś może podzielić się swoimi wrażeniami z uzytkowania któregoś z tych aut?

Pozdrawiam
blimey
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 2-2008
Auto: Fiat Seicento
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Fiat Bravo 1.9TD MultiJet vs Toyota Auris 2.0 D-4D

24 Wrz 2012, 14:51

A więc tak.

Fiata Bravo na pewno łatwiej będzie znaleźć z polskiego salonu, będzie on tańszy od Toyoty.
Silnik w bravo to jednostka JTD jedna z najlepszych lecz nie wiem jak dokładnie jest z tym 150 konnym motorem.
Wnętrze w nim jest moim zdaniem gorzej wykonanie niż w Aurisie.
Aurisa posiadam - na blacie 160 tyś km i nic się nie dzieje.
Według opinii krążących w internecie jest to niby awaryjny silnik czego ja nie powiem - sam posiadam ten silnik i zero problemów.

Auta, które wyżej podałeś bez problemu nadają się do wyprzedzania, także tutaj nie musisz mieć obaw.

Jak będziesz chciał coś więcej wiedzieć na temat Aurisa to pytaj :wink:
Dzikuu
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: BMW E46

Re: Fiat Bravo 1.9TD MultiJet vs Toyota Auris 2.0 D-4D

25 Wrz 2012, 12:56

O bardzo dziękuję za garść pożytecznych informacji :) Zastanawiam się też nad opcją eksploracji rynku używanych aut za naszą zachodnią granicą. Przeglądałem już wstępnie jedną z popularniejszych stron z ogłoszeniami z .de. Widzę, że jedno i drugie auto można znaleźć z rozsądnym przebiegiem w cenie ok 30TPLN. Może odrobinę skłaniam się do Bravo - miałem przyjemność jeździć 120konną wersją i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Czy ktoś z użytkowników 150ki może się wypowiedzieć? :)
blimey
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 2-2008
Auto: Fiat Seicento
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    10 lat gwarancji na baterie samochodów hybrydowych Toyoty 10 lat gwarancji na baterie samochodów hybrydowych Toyoty
    Toyota wprowadza specjalny program serwisowy, pozwalający przedłużyć ochronę gwarancyjną dla nowych i dotychczasowych posiadaczy pojazdów hybrydowych marki Toyota, wyposażonych w akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH) ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light