Fiat bravo 2 Renault megane 3 do 15-16 tyś max

05 Mar 2024, 18:05

tak jak w tytule , ogólnie szukałem już tylko fiata bravo 2 najlepiej z silnikiem 120-150 koni benzyna bo boję się kupić i użytkować diesla
no ale ostatnio natrafiłem na jakieś oferty tego Renault megane 3 za 13-16 tyś i to nowsze roczniki bo 2009-2010 200-300 k przebiegu a te Renault w sumie mi się podoba wizualnie a warto wspomnieć że takiego bravo znajduję głównie 2007-2008
i teraz moje pytanie czy wgl jest sens rozglądać się za tą meganką czy te +/- 15 tyś to za mało na ten samochód i w ogłoszeniach po prostu nie wszystko jest napisane

chciałbym wiedzieć za czym jest sens się rozglądać bo w mojej okolicy na podlasiu ciężko o dużo ofert więc do każdej mam minimum 100km i nie chcę jechać na darmo , chciałbym wiedzieć czy w danej cenie da się dorwać dobrą sztukę
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

06 Mar 2024, 06:21

Megane 3 raczej średnio w tym budżecie.
Popatrz jeszcze na Hyundaia I30 czy Kia Cee'd.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Mar 2024, 08:10

Jeżeli na Podlasiu samochody nie są co najmniej 20% tańsze, to za 15/16 nie da się znaleźć ani meganki ani bravo 1.4 T-jet. A przynajmniej nic, co nie wymaga na start wkładu 1/3 kwoty zakupu na serwis po zakupowy. Szukałem ostatnio dla siostry samochodu do 18k i żadnego fajnej meganki nie było, a bravo ulepy zardzewiałe i to z 1.4 95km (o t-jetach zapomnij).
Niestety to jest taka kwota, że nie jest to mało pieniędzy, ale jednak ciężko coś sensownego kupić za tą kasę jeśli chodzi o segment C. My ostatecznie postawiliśmy na Grande punto w gazie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak na prawdę z segmentu C masz tylko Astrę H i Focusa mk2 - Tu masz z czego wybierać.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna