Fiat bravo czy Ford Focus mk2

05 Lip 2023, 07:27

Znalazłem takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Chciałem kupić inspekcję z firmy zewnętrznej. Ale gościu mi powiedział, że nie wykona jazdy próbnej bo auto nie ma tablic.
Jak to jest z tymi autami sprowadzanymi z Austrii?
W ofercie jest napisane, że muszę dokonać rejestracji auta. Czyli co nie można wykonać próbnej jazdy i ewentualnie po kupnie nie mogę wrócić nim do domu?
Komis nie daje jakiś tymczasowych i ubezpieczenia?
Wlod123
Nowicjusz

Auto: Nie mam

05 Lip 2023, 07:58

Jeśli auto nie jest zarejestrowane to nie można legalnie wykonać jazdy po drogach publicznych. Możesz zaryzykować i jak nie złapie policja to się nic nie stanie.

Tu masz dwie opcje, albo rejestrujesz i wracasz do komisu po auto z blachami, albo przywożą Ci lawetą pod dom.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Lip 2023, 08:07

To słabo. Znaczy, że kupuje się kota w worku - zakup bez jazdy próbnej. Czyli wychodzi na to, że wszystkie auta zagraniczne komisowe odpadają.
Wlod123
Nowicjusz

05 Lip 2023, 08:11

Jazda musi być jak nie masz takiej możliwości to lepiej odpuścić. Przejechanie się takim samochodem sporo rzeczy weryfikuje.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 34

05 Lip 2023, 08:24

Ludzie najczęściej robią jazdę w okolicy komisu, no ale ryzyko jest :D
galakty
Forumowicz VIP

05 Lip 2023, 11:44

Tutaj masz spoko egzemplarz który sprzedaje ASO więc raczej nie powinna to być mina.

Ten też ładny z jakiegoś komisu.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Shelby Cobra
    Nazwiska Shelby nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Amerykański kierowca wyścigowy i projektant samochodów dał nam wiele niezwykłych pojazdów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest ...

05 Lip 2023, 20:07

Dzięki.
Dziś taki się pojawił na otomoto
fajny przebieg, rocznik, radio takie jak chciałem sam zamontować, widzę czujniki z tyłu. Jedyne co mnie dziwi to ten sam Patryk wystawił wcześniej drugie fiat bravo.
Wlod123
Nowicjusz

05 Lip 2023, 20:19

Wlod123 napisał(a):Jedyne co mnie dziwi to ten sam Patryk wystawił wcześniej drugie fiat bravo.

Co z tym imieniem jest nie tak ? Patryk jak Patryk :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2023, 20:22

Imię okey ale to ten sam gość bo nr. tel się zgadza. :D
Wlod123
Nowicjusz

05 Lip 2023, 20:24

Wlod123 napisał(a):Imię okey ale to ten sam gość bo nr. tel się zgadza.

Eetam może ma dwa auta, może sobie dorabia handlem autami a może bierze prowizje za sprzedaż a może .... :ok:
szybki
Moderator - Tuning

05 Lip 2023, 20:38

Czasem lepiej wziąć od kogoś kto sobie handluje autami, niż gościa co trzymał 3 lata i nie naprawiał bo jeździ.

Tak naprawdę po zdjęciach to niewiele widać... Znaczy będzie widać jak jest totalny trup, ale generalnie na fotkach może być OK, a na miejscu tragedia. Trzeba jechać obejrzeć, przejechać się, na SKP i tyle.
galakty
Forumowicz VIP

06 Lip 2023, 05:41

Pewnym tropem i wskazówką jest to w tych dwóch autach "Patryka" ,że oba aut mają haki. Raczej nie jest to przypadek ,że auta te same, silniki 150 KM te same i haki te same... Patryk to widać "odsprzedający" ,a te Fiaty wziął na handel od kogoś kto je wykorzystywał za pomocą haka. I nikt mi nie wciśnie że to do bagażnika rowerowego. Prędzej uwierzę gdyby auta były ze skandynawskiego rynku ,że ciągnęły łódki. Z resztą... po to ktoś kupił 150KM żeby coś ciągnąć. Jakby ktoś chciał mieć 150 KM do lansu ,to nie montował by obleśnego i brzydkiego haka.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?

Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG

06 Lip 2023, 05:53

artur73 napisał(a): I nikt mi nie wciśnie że to do bagażnika rowerowego.

Wymyślasz skomplikowane historię pt. Ten ma spojler czyli nie wierzę że ktoś lubi spojler o nie katuje auta :ok:

Teraz mam w ysrisie hak chociaż nie wiem po co i już kilka razy mi się trafił hak w aucie które nigdy niczego nie ciągało.

Do tego hak nie zabiją auta :ok:

Trzeba jechać i i oglądać. Tyle w temacie.
szybki
Moderator - Tuning

06 Lip 2023, 06:38

W poprzednim daily przez 5 lat nawet tej plastikowej osłony z haka nie zdjąłem :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lip 2023, 07:18

artur73 napisał(a):po to ktoś kupił 150KM żeby coś ciągnąć

Do ciągnięcia przyczep to się kupuje diesla albo dużą benzynę, a nie coś co ledwo ciągnie z dołu...

Mój wujek ma 2.0 diesla i hak, wiesz do czego? Bo często wozi jakieś meble i rusztowanie, raczej auto od tego nie cierpi :mrgreen: To jak ktoś załaduje 5 osób i bagaż do auta, też napiszesz że gruz?
galakty
Forumowicz VIP