Fiat bravo czy Ford Focus mk2

06 Lip 2023, 09:52

artur73 napisał(a):Prędzej uwierzę gdyby auta były ze skandynawskiego rynku ,że ciągnęły łódki

He, he...trafiłem że Skandynawia. Niebieski od Patryka z Danii. Mógł ciągnąć tylko łódkę.
https://autohuset-vestergaard.dk/
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lip 2023, 12:04

Bordowy z Holandii.
Do rejestracji jest. Ubezpieczenie jest 30dni i tablice 'zjazdowe'.
Pytałem dwa razy Patryka czy można legalnie na tym jeździć na jazdę próbną. Powiedział, że tak.
Prawda to? Jeśli tak to czemu komisy sobie też nie załatwią tak na jazdy próbne?
Wlod123
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

06 Lip 2023, 12:39

Jeśli ma legalne tablice na czas określony to można, ale to rzadkość. Najczęściej auto jest wyrejestrowane w takich Niemczech, dostaje tablice zastępcze i to nie jest legalne.

Kmisy tego nie załatwiają, bo to dodatkowy koszt.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Lip 2023, 13:29

Ja bym nie jeździł ,bo raczej jest wyrejestrowany. A to ubezpieczenie na 30 dni/ Owszem działa tylko ,że nie na drogach publicznych a na torze wyścigowym ,podwórku na prywatnej posesji albo na innym zamkniętym i prywatnym terenie. Skoro auto ma status niezarejestrowanego (bo w PL niezarejestrowane ,a TAM wyrejestrowane) to w razie co nie działa polisa OC , każda kolizja to płacenie z własnej kieszeni za naprawy i szkody wyrządzone tym autem (może renta do końca życia dla kogoś poszkodowanego w ewentualnym wypadku). W najlepszym przypadku podczas kontroli policyjnej - zakaz jazdy i laweta oraz wysoki mandat dla kierującego pojazdem.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lip 2023, 13:31

Można jechać ,kupić i przyjechać drugi raz po odbiór auta z nowymi tablicami rejestracyjnymi pod pachą oraz z opłaconą polisą OC.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lip 2023, 15:11

Większość handlarzy Ci tak powie że możesz wracać na kołach na takich tablicach ale w praktyce jest to nielegalne i podczas kontroli zostaje tylko laweta i mandat.
Mój brat kupował rok temu Swifta sprowadzonego z Niemiec i miał tablice zjazdowe i na oględzinach jak gadaliśmy z typem to sam nam powiedział że na tych tablicach u nas nie można jeździć ale podjęliśmy ryzyko i jakieś 40minut udało się wrócić do domu na kołach ale dobrze że było ciemno :D
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Lip 2023, 15:27

Barol napisał(a):40minut udało się wrócić do domu na kołach ale dobrze że było ciemno

I tak trzeba a nie płakać jak baba :D

Ja w przyszłym tygodniu pewnie pojadę oglądać auto od "Niemca" i mam na to wywalone na jakich blachach stoi. Dla mnie o tyle lepiej że dużo osób rezygnuje :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lip 2023, 19:27

szybki napisał(a):I tak trzeba a nie płakać jak baba


Znajomy ojca właśnie płacze bo tydzień temu takim niezarejestrowanym autem (golfem 6) wjechał w tył audi a8. A tylko 15 km było :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lip 2023, 20:11

franccc napisał(a):. A tylko 15 km było

To miał pecha :D Jak się skończyło?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lip 2023, 20:00

Tylko zderzak więc się panowie dogadali
Noooo ale drugie tyle co na golfa trzeba bedzie wyłożyć na naprawę obydwu
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Lip 2023, 09:35

Znalazłem takiego:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FAlrH.html

Plusy:
-przystępna cena 15 500zł do negocjacji. Ciekawe ile finalnie można ugrać jak w miarę wszystko będzie sprawne
-pakiet sport (wiem dynamic w sumie nie wiem jakie są różnice. W sport jest jeszcze przycisk sport) są czerwone obszycia i fotele kubełkowe z przodu
- czujniki cofania

MInusy:
- 191k przebiegu widziałem wiele z ok 150k. W sumie ile taki silnik wytrzyma? Ciekawe w jakim stanie jest skrzynia M32
-korbki na szyby tylnie
- brak tempomatu (pewnie i tak bym go nie używał)
-klima manualna

Jest jeszcze długie ubezpieczenie. Jak to jest z tym OC? Sprzedający może zadzwonić do ubezpieczalni i będę musiał nowe kupić czy mam do końca okresu OC spokój?

Znowu Patryk ale tym razem inny numer więc chyba nie ten :D
Wlod123
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

10 Lip 2023, 10:22

Wygląda ok, ta szydercza nazwa wersji "Dynamic" przy 120 konnym kompakcie :mrgreen:
Auto ma 15 lat, kosztuje 15 tys z tyłu
Poza silnikiem raczej niczym nie porywa, taa wersja sport i z tyłu korbotronik i klima manual czyli wyposażenie jak 90% aut na rynku :D
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

10 Lip 2023, 11:10

Obejrzałem to ogłoszenie. Na foto wygląda ok ,a że ma 190 tys...a ile miałby mieć z 2008 roku? To normalny przebieg. Pytanie ile miały te co miały 150 tys..? Czy aby na pewno prawdziwy przebieg? Dla mnie wykładnikiem jest jazda próbna.
Opony gościu ma nowe ale pewnie jakieś chińskie. Za to brak zimówek. Poza tym jednak miał zamiar tym jeździć bo ubezpieczył do 2024 i opony kupił... Zapewne trafiło mu się inne auto.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna