Fiat Bravo II, problem z kierunkowskazami

08 Sie 2018, 10:00

Witam,

Posiadam Fiata Bravo II z 2007 r. Samochód z Danii. Chciałem w nim zamontować hak holowniczy ale jak się okazało wszystko już było tj. wiązka 7 pin, moduł (nie było wpisu w papierach i wiązka była ukryta w zderzaku). Dokupiłem hak, zamontowałem, pojechałem na stację diagnostyczną i wszystko działa. Po kilku podpięciach przyczepki pojawił się problem. Mianowicie, po wypięciu wiązki od przyczepy wyskakuje mi błąd obu kierunkowskazów przednich. Na zewnątrz działają poprawnie, wewnątrz migają szybko. Po wpięciu przyczepki kontrolka gaśnie i wszystko działa poprawnie, po wypięciu kontrolka znowu się zapala. Byłem z tym u elektryka ale powymieniał żarówki, sprawdził styki, skasował 100 zł a problem pozostał. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Podejrzewam, że winowajcą jest moduł (nie "symuluje" obciążenia przy braku przyczepy ). Miałem w planach jego wymianę ale jak się okazało jest to moduł JAEGER 52400516 którego nie widzę u nas w sprzedaży. Znalazłem zamiennik ale jest dość drogi (ok. 250 zł) i nie chcę go wymieniać nie mając pewności, że to przyniesie efekt. Jak sprawdzić co jest przyczyną tego błędu? Dodam, że raz czy dwa podpiąłem wiązkę z przyczepki odwrotnie (tak, dało się i to bez użycia siły), może ta "operacja" coś uszkodziła w module? Proszę o pomoc i sugestie czego i gdzie szukać. Świecąca kontrolka jest bardzo irytująca i chce się jej pozbyć. Z góry dziękuję
wilu271
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Sie 2018, 13:28

Musiałbyś sprawdzić czy wszystko działa poprawnie pomijając ten moduł. Jeżeli było by ok to znaczy że on generuje problemy a odpowiada on za to żeby nie obciążać instalacji w samochodzie i przez niego lecą kierunki i światło stopu jak dobrze pamiętam.

Skoro masz pewność że w przyczepce jest wszystko ok to moim zdaniem wszystko wskazuje na uszkodzony ten moduł.

Można poszukać tez schematu do niego i spróbować go sprawdzić.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Sie 2018, 08:59

Dzięki za cenne rady. Też tak kombinowałem, tzn. odpiąłem moduł, włączyłem kierunki i okazało się, że po jego wypięciu nie działają mi oba kierunkowskazy w tylnych lampach więc już nie jestem pewien czy moduł jest winny, chociaż awaria zaczęła się po złym wpięciu wtyczki przyczepki do gniazda w aucie, więc wszystko na to wskazuje. Póki co nie mam pomysłów co z tym zrobić.
wilu271
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Wrz 2018, 10:20

Witam, temat do zamknięcia. Problemem był uszkodzony moduł. Wymiana na nowy (koszt 260 zł) załatwiła sprawę.
wilu271
Nowicjusz
 
Posty: 3