Fiat Qubo 1.4 77KM vs. Fiat Bravo 1.4 90KM

Fiat Qubo 1.4 77KM vs. Fiat Bravo 1.4 90KM

01 Lip 2017, 16:00

Witajcie. Zastanawiam się nad kupnem jednego z wyżej wymienionych samochodów. Chętnie przeczytam doświadczenia jak i waszą wiedzę związaną z ich użytkowaniem.
Dodam, że mam świadomość, iż nie będą to demony prędkości i to, że bravo jest w większości 6-biegowe. Na chwilę obecną nie potrzebuję samochodu, który jest młodszy i mocniejszy, stąd ten mój wybór. Proszę o pomoc :)
ArKL
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Miejska 3-cylindrowa kosiarka
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Fiat Qubo 1.4 77KM vs. Fiat Bravo 1.4 90KM

01 Lip 2017, 19:36

Jaki budżet?
Jakie masz oczekiwania wobec auta?
Jak będziesz używać wozu?
Jakie roczne przebiegi?

Tak trudno jest napisać jakieś szczegóły? Jak mamy coś doradzić, skoro pytasz o dwa różne auta??
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

Re: Fiat Qubo 1.4 77KM vs. Fiat Bravo 1.4 90KM

01 Lip 2017, 21:51

Ok, już się precyzuję..

Budżet 14-17 tys. zł.

Oczekiwania: nie jestem zbytnio wymagającym kierowcą, który musi być pierwszy na światłach bądź wyciska z sąsiada ostatnie łzy zazdrości swoim używanym samochodem ;) auto ma po prostu jeździć - najchętniej bezawaryjnie, a w razie ewentualnych napraw to miło by było gdyby podczas kupowania części nie być zw blisko stanów przedzawałowych :)

Do czego mi auto potrzebne? Do przejazdów raz w tygodniu do pracy 70 km w obie strony, do wypadów na weekend w góry raz na jakiś czas oraz dwukrotnie w roku nad polskie morze (500km) z wózkiem i małym dzieckiem na pokładzie i przeróżnej maści zabawkami ;)

Roczny przebieg? Z racji tego, że mam już miejską "kosiarkę" to owa "nowość" nie zrobiłby w ciągu roku nie więcej niż 10 tys. km.

Paliwo? Przy tych przebiegach tylko benzynka.

Dlaczego mój wybór? W pracy jeździłem 90-konnym służbowym bravo, który dobijał swoim przebiegiem do pół miliona bez usterek, remontów, napraw etc. a żywot swój skończył po tym jak wjechał w niego na obwodnicy kangoo' r i nie było co reanimować.

Dlaczego qubo? Przyjemne pojemne wesoło wyglądające w moim przekonaniu rodzinne wozidełko, które zmieści wózek i raj zabawek z tymże silnikiem które lata w grande punto, które jest polecane przez mechaników ze względu na swą prostotę i cenę części:
ALE:
czy to auto ma sens? Jak takie auto o wymiarach 1.8×1.8 będzie sobie dawało radę z oporem powietrza, w końcu to van..
ArKL
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Miejska 3-cylindrowa kosiarka
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem
    Coraz więcej wskazuje na to, że Lexus LC ze zdejmowanym dachem faktycznie wyjedzie na drogi. Dobre wieści w tej sprawie płyną do nas z Australii. Spodziewany debiutu Lexusa LC Convertible rozbudził również plotki na ...
    Skoda Superb w wersji kombi Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...

•