Co wybrać? Fiat Qubo, Kia Venga czy Opel Corsa.

15 Maj 2012, 06:52

Witam serdecznie.
Mam problem przy wyborze auta i też nieduże doświadczenie w tej kwestii.
Mianowicie chodzi o wybór auta miedzy Fiat Qubo, Kia Venga a Opel Corsa.
Auto będzie roczne lub dwu letnie z silnikiem z przedziału 1.2 do 1.4 benzyna.
I cena maks 35000 zł. Przesiadamy się z Fiata Seicento.
Chodzi mi w głównej mierze o jazdę po mieście i kilka razy w roku trochę dłuższy dystans.
Kilkanaście wypadów na działkę, około 20 km poza miasto no i ogólnie auto do codziennej eksploatacji.
Pod uwagę brałbym dostępność i cenę cześci zamiennych bo auto ma być na długo.
Chiałbym by bylo też ekonomiczne odnośnie spalania.
Dodam, że w wiekszości przypadków jeździmy we dwoje a czasem zabierze się rodziców no i może w przyszłości pojawi się dziecko.
Auto będzie pięciodrzwiowe.
No nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę.

Generalnie chodzi mi o to który będzie z tej trójki najlepszy?
Nie wiem czy dynamika silnika ma tu znaczenie, może nie na codzień.

Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze i odpowiedzi jeśli akurat ten to dlaczego a jeśli nie ten to też dlaczego.

Za odpowiedzi z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich czytających tego posta.
tomkan77
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Maj 2012, 07:06

Jeżeli chodzi o dostępność części to ja bym się zdecydował na Corsę.
berent
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Maj 2012, 07:12

Ja bym wybierał między vengą a a qubo bo są to auta większe i praktyczniejsze niż corsa
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

15 Maj 2012, 11:03

Z tych trzech stawiam auta w następującej kolejności:

1. Kia Venga - niedawno ojciec kupił sobie Hyundaia ix20, a więc bliźniaka Vengi.
Auto bardzo przestronne w środku do którego się wchodzi, a nie wsiada z racji wysokiej karoserii. Bez problemu się zmieści 5 osób (3ciemu pasażerowi z tyłu nie przszkadza tunel środkowy, którego najzywaczajniej nie ma). Bagażnik dwupoziomowy 440l z możliwościa przesuwania kanapy i regulacją pochylenia oparcia tylnej kanapy. Auto prowadzi się stabilnie bez przechyłów, chodź mi osobiście przeszkadza słabe wyczucie co się dzieje z kołami.
Ogólnie samochód idealny dla rodziny i w mieście sprawdzi się z racji małych wymiarów.
Fabryczne spalanie silnika 1,4 to 6,1l/100km.
Co do dostępności części zamiennych nie ma z nimi problemu bo sytuację ratują ogólnodostępne zamienniki. Mam starego Accenta i jak wymieniałem rozrząd czy łożysko w kole to zrobiono mi to od ręki i co ważne tanio! (300zł za rozrząd z robocizną). Ceny częsci w ASO mogą być drogie i tu zamienniki ratują sytuację, bo auta marki Kia/Hyundai w ostatnich latach stają sie popularne.

2. Fiat Qubo - nie wiem za wiele o tym samochodzie ale jak szukać to tylko egzemplarze z ESP bo egzemplarze nie wyposażone w ten system mogą dachować przy gwałtownym manewrze:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


auto będzie mniej komfortowe bo zbudowane na podwoziu dostawczego auta ale praktyczne z racji przesuwnych drzwi i dużego bagażnika

3. Opel Corsa D - auto małe w środku w porównaniu do ww więc z miejscem na tylnej kanapie może być problem dla rodziców. Na plus tego modelu można przyjąć lepsze prowadzenie, duże zaplecze części zamiennych oraz duży wybór samochodów na rynku wtórnym.

Proponuję przyjżeć się również Citroenowi C3 Picasso jako alternatywa dla Vengi. Ewntualnie Kia Soul bądź Suzuki SX4/Fiatowi Sedici, które z racji wyższego prześwitu (i napędowi 4x4 w SX4 i Sedici) sprawdzą się na wertepach na działce.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010