FIAT CC 700 - filtr paliwa ?

12 Lip 2009, 18:44

Witam.
Od 2 tygodni posiadam fiata cc700. Jest to mój pierwszy samochód i dopiero zaczynam przygodę z motoryzacja. Problem polega na tym, że autko strasznie się dławi. Wygląda to tak, że jak ruszam i auto po wciśnięciu pedału gazu wejdzie na obroty zaczyna robić ''żabki'' i strasznie go dławi na ''2'' jest to samo biegi 3 i 4 nie sparwiają takiego problemu. Lepiej chociaż niedużo wygląda to wtedy gdy rusząjac dodaje bardzo mało gazu i ruszam naprawdę bardzo powoli dopiero w pewnym momencie jak już są większe obroty znowu zaczyna ''skakac'' przyczyna jest w filtrze paliwa czy może w czymś innym ? Bardzo proszę o pomoc i dziekuje z góry.
malykrk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: krk
  • 13 Lip 2009, 08:59

    Filtr paliwa,filtr powietrza,świece,przewody WN,cewka zapłonowa,gaźnik.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    13 Lip 2009, 11:04

    Wymieniłem oba filtry jest może troszkę lepiej, ale problem jest dalej. Przewody i świece mam już kupione mam nadzieje, że to wystarczy i będzie ok. Cewka chyba odpada bo wydaje mi się, że wtedy w ogóle by mi nie palił, ale mogę się mylić. Proszę o dalsze wskazówki ;) Przepraszam za capsa w nagłówku nie doczytałem w regulaminie. Pozdrawiam
    malykrk
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: krk

    13 Lip 2009, 14:05

    Moze byc cewka uzwojenie moze byc juz uszkodzone i moga byc problemy z cewka chociaz wcale nie powiedziane ze to musi byc cewka, wymien te przewody i swiece i napisz czy pomoglo.
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    14 Lip 2009, 03:18

    Wymieniłem świece i przewody, wyczyściłem cewkę zapłonowa bo zebrało się na niej sporo osadu tak samo gaźnik. Problem jednak nie ustąpił po dokładnych oględzinach okazało się ,że jeden z przewodów biegnący do gaźnika był uszkodzony jeśli dobrze pamiętam - podciśnienie. Oczywiście jak wspomniałem wcześniej jestem początkującym zarówno na forum jak i z wszelkimi mechanicznymi zagadnieniami, wiec we wszystkim pomagał mi znajomy mechanik a bardziej ja jemu ;) W każdym razie jest po problemie i autko chodzi super dziękuje za pomoc Pozdrawiam.
    malykrk
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: krk
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      AFT - Alternative Fuels Technology
      Rynek branży paliwowej nieustannie poszukuje technologicznych rozwiązań, które pozwolą zasilić auto w sposób jeszcze bardziej nowoczesny oraz dostosowany do norm ekopolityki. Nowe targi paliw alternatywnych ...