Fiat Panda alarm FOX B/R/S odciął zapłon

Fiat Panda alarm FOX B/R/S odciął zapłon

16 Sie 2016, 22:29

Witajcie Drodzy,
odgrzewam kotleta, bo liczę szczerze, że ktoś mi bardzo pomoże :)
Od dziś mój Fiat Panda odmówił posłuszeństwa.
Mam Alarm FOX B/R/S z modułem FOX M1, do tego dwa prawie trójkątne piloty z dwoma przyciskami (duży i mały przycisk).
Dziś zaczął wariować, wył alarm, mrugały kierunkowskazy i coś się zadziało, że mam odcięty zapłon :)
jak przekręcę kluczyk w "puszce" od alarmu pod maską na wyłączony to nie wyje, jak przekręcę na włączony to wyje - tak czy siak, zapłonu brak.
Wrzucam Wam fotki tego co mam pod maską i tego co znalazłem po lewej pod kierownicą. Podobno jest gdzieś przewód awaryjny od alarmu, który może pomóc (nie wiem gdzie). Albo prośba o wskazówki co mogę zrobić, żeby odpalić samochód. Mam instrukcję od alarmu (bo samochód od nowości u mnie wraz z alarmem montowanym przez serwis fiata w 2003 roku) ale tam w zasadzie oprócz programowania nic nie piszą (nie wiem czy to pomoże, jeszcze nie sprawdziłem). Podobno można coś z czymś zewrzeć albo coś innego ale nie wiem co.
Jak ktoś mnie tylko trochę pokieruje, to na pewno dam radę - chodzi najbardziej o to by wrócił zapłon i możliwa była jazda, już nie chodzi o sam alarm :)
Będę bardzo wdzięczny z apomoc! Pozdrawiam serdecznie!
joker394
Nowicjusz

Miejscowość: Legionowo

Re: Fiat Panda alarm FOX B/R/S odciął zapłon

17 Sie 2016, 10:33

joker394 napisał(a):jak przekręcę kluczyk w "puszce" od alarmu pod maską na wyłączony to nie wyje, jak przekręcę na włączony to wyje - tak czy siak, zapłonu brak.

Ta "puszka" to syrena, a tym kluczykiem wyłączasz tylko jej wycie. Alarm nadal działa i ten kluczyk go nie wyłącza.
Każdy alarm można zdemontować i połączyć obwody elektryczne tak, żeby zapłon działał. Potrzebny do tego jest schemat alarmu i elektryk. Oprócz tego, w alarmach jest zazwyczaj tzw ukryty wyłącznik lub bardziej po fachowemu "Funkcja serwis"( gdzie on jest wie tylko właściciel samochodu, a dowiedział się o miejscu jego ukrycia od elektryka który go zakładał ) i przez pewną kombinację ( opisaną w instrukcji alarmu ) można ten alarm wyłączyć. Twój alarm zgodnie z opisem posiada taki wyłącznik.
Ale opisu jak ten alarm ominąć, niestety na forum nie uzyskasz - nie wiemy, czy auto jest twoje, czy kradzone, czy chcesz go "pożyczyć" od mamy, brata siostry czy kogokolwiek innego bez ich zgody itd. A to jakby nie patrzeć jest kradzież. Nie mamy niestety pewności po co ci ta wiedza. Tym bardziej, że właściciel samochodu powinien wiedzieć, gdzie jest wyłącznik serwisowy i jak ten alarm wyłączyć. Sorry, ale musisz nas zrozumieć.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    SKODA Octavia kombi SKODA Octavia kombi
    Gama Nowej Skody Octavii została poszerzona o wersję kombi. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika. W tej cenie Klient otrzymuje wyjątkowo obszerne i funkcjonalne nadwozie oraz ...

•