Fiat Punto - gaśnie silnik, nie chce odpalić.

21 Maj 2012, 08:30

Witam!
Tydzień temu kupiłem Fiata punto 1.1 "97 rocznik. Przy kupnie nie zauważyłem, że samochód ma problemy z odpalaniem :roll:
Otóż coraz częściej samochód nie chce mi odpalić. Nie ma różnicy czy on jest zimny czy ciepły, czasem się zdarza nawet tak, że gaśnie stojąc na światłach i potem jest problem bo nie chce zapalić. Silnik pracuje bez zastrzeżeń, rozrusznik kręci. Z popychu pali bez problemu więc to raczej nie wina immobilizera :?: I tu rodzi się pytanie: Co może być powodem usterki :?:
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam Janusz.
Janek87
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 07 2006
Auto: Fiat
  • 21 Maj 2012, 12:20

    Podbijam. Potrzebuję odpowiedzi dość pilnie bo samochodem jeździ moja żona z córką a dwóch mechaników ręce rozkłada..
    Janek87
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    Prawo jazdy: 10 07 2006
    Auto: Fiat

    24 Maj 2012, 19:40

    piszesz że rozrusznik kręci, ale może za słabo ?
    próbowałes z innym akumulatorem ? masa silnika dobra ?
    przyczyn może być troche, choć to proste autko
    przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
    sympatyk
    Zaawansowany
     
    Posty: 878
    Miejscowość: na skraju grodu
    Prawo jazdy: 15 09 1976
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Freelander e picc. scuderia
    Silnik: Otto 95÷121
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Manualna

    06 Lip 2013, 22:45

    i co z tym twoim punciakiem bylo ?
    marcinek79
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 17 06 2000
    Auto: punto 75
    Silnik: 1.2
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1995

    16 Lip 2013, 12:21

    Ja spróbowałbym z innym akumlatorem bo chyba właśnie tutaj tkwi przyczyna. Poza tym jeżeli temat jest jeszcze aktualny,to daj znać jak w chwili obecnej wygląda sytuacja.
    Turbopama
    Początkujący
     
    Posty: 218
    Prawo jazdy: 10 03 1996
    Auto: BMW M3
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda
      Toyota Yaris Hybrid-R, która w wersji koncepcyjnej zadebiutowała podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, łączy zaawansowaną technologię pochodzącą z seryjnego Yarisa Hybrid, z wyczynowymi rozwiązaniami znanymi ...