Fiat Punto II, Ford Fiesta MK4, Ford Fiesta MK5? Klima i 5 drzwi

25 Kwi 2016, 00:50

Szukam taniego samochodu 5-drzwiowego ze sprawną klimatyzacją w benzynie typu hatchback, który ewentualnie przystosuję do LPG jeśli egzemplarz będzie miał rokowania, że przeżyje do 2020 roku. Długo dzisiaj szukałem i zacząłem się zastanawiać nad Fiatem Punto II a Fordem Fiestą MK4 albo Fordem Fiestą MK5 (te MK4 i MK5 wydają się bardzo podobne do siebie - lata produkcji tego samochodu wszędzie podawane są inaczej, dlatego nie wiem o którym konkretnie modelu czytam). Wszystko zaczęło się od tego, że nie znalazłem Fiata Brava 1.2 z klimatyzacją na sprzedaż. Czytałem o Punto 2, że się sypie strasznie i mało kto jest zadowolony a co do Forda - nie jestem jakoś przekonany. Chciałem silnik 1.2 - 1.3. Jeśli samochód przez pierwszy rok użytkowania nie będzie doprowadzał mnie do białej gorączki, że wiecznie nie działa i blacha nie będzie wyglądała jak ser - z pewnością będę go naprawiał i jak znam życie koszty napraw przekroczą wartość samochodu (ale traktuję to jak raty 0% albo samochód w abonamencie co pozwoli mi przemieszczać się z punktu A do B). Budżet - 5000 zł (+ewentualne naprawy, które nie będzie trzeba robić od razu - maks 2000 zł (osobny budżet do końca 2016 roku). Z góry serdecznie dziękuję za jakieś wskazówki i nakierowanie co mam wybrać.
Ntkgzd
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: Brak

25 Kwi 2016, 07:25

Fiata Punto II posiadam już 5 lat...i nie mam zamiaru go sprzedawać :) tanie części,a przede wszystkim dostępne.Jak każdy samochód zdarzy mu się coś popsuć,ale uwierz że sporo rzeczy można zrobić nawet samemu tzn wymiana tarcz,klocków,bębny,chłodnica,termostat i itp i itd.Gaz zakładałem dwa lata temu i również nie mam co do niego zastrzeżeń-pali 8 l LPG na 100 km więc jest to dobry wynik :) Jeśli nie zależy ci na bajerach typu climatronic,podgrzewane fotele to samochód jest godny uwagi.
Pozdrawiam :ok:
TurboG
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 06 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Kwi 2016, 08:29

Klimatyzacja to dla mnie to must have.

Myślałem jeszcze o:

Daewoo Matiz
Suzuki Swift III (1996-2004)
Opel Corsa B (1993-2000)

Jeszcze widzę Daihatsu Sirion sprzedają - ale pierwszy raz mam z tym styczność.

będę wdzięczny za wszystkie informacje od osób, które może posiadały/posiadają te modele albo dużo o nich wiedzą.

Co do Punto II - czytałem bardzo dużo negatywnych opinii, ale dobrze jest czytać, że komuś to jednak działa bez awarii co 5 minut ;-).

---
Aktualizacja:
Z aktualnej oferty widzę, że będę chyba skupiał się na Matizie - największy wybór w tym przedziale cenowym i silnik 0.8 - na pierwsze auto jak znalazł?
Ntkgzd
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: Brak

25 Kwi 2016, 11:14

Ja uważam że jak ktoś dba o samochód i na bieżąco naprawia usterki to posłuży sporo...moje Punto ma aktualnie przejechane 210 tysięcy z czego 60 tysięcy bezawaryjnie na LPG,mój kolega był w szoku jak zobaczył ten przebieg i stwierdził że widzi pierwszego Fiata z takim przebiegiem :mrgreen: .Troszkę żartobliwie:szkoda że nie możemy spytać się samochodu czy coś mu dolega lub czy był "katowany" bo jeden dba o samochód,a drugi ma totalną olewkę byle by lać i jechać :evil:
TurboG
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 06 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Kwi 2016, 11:57

Do autora tematu:
Punto 1.2 60KM (a raczej takiego szukasz, bo wersji 16 zaworowej jest jak na lekarstwo) delikatnie mówiąc nie jedzie - i to jadąc samemu. Jeśli dołożymy do tego instalację LPG i butlę zatankowaną do pełna - naprawdę nie jedzie, jazda zaczyna być niebezpieczna, a jeśli dodatkowo włączymy klimatyzację, to naprawdę jazda robi się niebezpieczna (mowa oczywiście o podróżowaniu w 1, max 2 osoby, przy komplecie samochód może z miejsca nie ruszyć). Przy Matizie będzie jeszcze gorzej, to jest może nie ruszyć z miejsca już przy 2 osobach na pokładzie, pełnej butli LPG i włączonej klimatyzacji).

I nie ma tutaj tłumaczenia, że do spokojnej jazdy taki zestawik jak punto 1.2 plus klima plus gaz wystarczy, bo naprawdę nie wystarczy, nawet do miasta.

Domniemywam, że autor tematu nie jeździł zbyt wieloma samochodami. Naprawdę, proponuję się przejechać mocniejszymi samochodami, jakimś hatchbackiem 100 konnym albo nawet mocniejszym i porównać wrażenia z jazdy. Bezpieczeństwo jazdy będzie o wiele większe - mocniejsza konstrukcja samochodu, bardziej wygodny w środku, silnik bardziej elastyczny, a to wszystko za te same pieniądze. No i łatwiej znaleźć focusa, astrę czy golfa z klimatyzacją niż wyżej wspomniane punto ii czy matiza :ok:
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

25 Kwi 2016, 13:28

Tu nie ma co się upierać na dane modele, bo nic nie kupisz. Za 5k to można kupić średni rower (jak dla mnie, bo dla reszty ludzkości będzie on niczym Bentley). Za taką kasę szukaj konkretnego stanu i auta od prywatnego sprzedawcy - handlarze na takich tanich taczkach kombinują najwięcej
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004