Fiat Seicento 900 1999r zakładanie nowego radia

24 Sie 2018, 01:35

Siema, pisze tutaj bo jestem zielony w te sprawy. tzn nie do końca bo elektrykę ogarniam w miarę ale nie znam się na tej samochodowej :mrgreen: problem mam taki że jako Nowy 18letni kierowca :D dostałem od dziadka Seicento 900 z 99roku i problem mam taki że jest w nim radio ale takie na kasety tylko, no i jak je włączyłem to spoko działało leciały tam jakieś złote przeboje (nie moje klimaty ;D) i je wyłączyłem. pewnego razu chciałem sobie je od biedy włączyć ale ku mojemu zdziwieniu nie reagowało. po przekręceniu tego pokrętła co włącza radio słuchać takie Pyk w głośnikach i tyle, nic się nie świeci na wyświetlaczu i zero reakcji na jakikolwiek przycisk. stwierdziłem że musiał je szlag trafić i że czas kupić jakiegoś bubla za 70zł byle by muzyka z SD czy tam Pendrive leciała, albo żeby se podpiąć telefon na AUX (najlepsza opcja w sumie) i moje pytanie jest takie. czy to jakaś mega filozofia żeby wymienić tam radio? jakoś te złącza się różnią? jak tak to jakie w takiej 900 znajdę żeby potem znaleźć odpowiednie radio do niego?.

PS: ostatnio mi coś z 3x wywaliło bezpiecznik od kierunkowskazów. może mieć to coś wspólnego z tym radiem??? z tego co wiem to radio jest na bezpieczniku 15 a kierunkowskazy są na 22 więc nie zbyt żeby to była wina radia lub na odwrót. (chyba)

ps2: nie zależy mi na jakieś super turbo jakości dźwięku czy coś nie jestem jakimś dźwiękofilem byle by działało i było słychać normalnie
i nie chcę radia za 500zł z technologiami z Nasa czy od innych jaszczurów z kosmosu :mrgreen: , bo nie ma sensu pakować tyle kasy w taki samochód jak i tak za rok albo 2 zmienię go na coś innego.
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

24 Sie 2018, 09:03

Phobos313 napisał(a):słuchać takie Pyk w głośnikach i tyle, nic się nie świeci na wyświetlaczu i zero reakcji na jakikolwiek przycisk.
Masz problem z zasilaniem radia lub masą lub też padła końcówka mocy.

Phobos313 napisał(a): czy to jakaś mega filozofia żeby wymienić tam radio? jakoś te złącza się różnią? jak tak to jakie w takiej 900 znajdę żeby potem znaleźć odpowiednie radio do niego?
Nie jest to mega filozofia i w sumie proste zadanie :) wyciągnij radio które masz i zobacz jak jest podpięte czy jest tam taka kostka ISO (kwadratowa lub dwie prostokątne). Jeżeli jest taka kostka to wystarczy odpiąć od starego radia i podłączyć ją do nowego, powinno wszystko działać bez problemu.

Phobos313 napisał(a):ostatnio mi coś z 3x wywaliło bezpiecznik od kierunkowskazów. może mieć to coś wspólnego z tym radiem???
Raczej nie ale nie wiemy jak masz podłączone radio.

Phobos313 napisał(a):nie zależy mi na jakieś super turbo jakości dźwięku czy coś nie jestem jakimś dźwiękofilem byle by działało i było słychać normalnie
Poszukaj zatem radia bez napędu CD będzie tańsze które będzie miało USB, czytnik kart i wyjście AUX. Możesz wrzucić na propozycje którymi będziesz zainteresowany to coś doradzimy w tej kwestii.

Głośniki w Seicento masz tylko z przodu w desce w oryginalnych miejscach czy z tyłu też?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
1

24 Sie 2018, 10:35

W radiu mam jedną prostokątną kostkę.
Głośniki mam z przodu w desce standardowo. Z tyłu nie mam
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
1

24 Sie 2018, 10:49

Fotki radia i tej kieszeni sa w mojej ,,galerii osobistej’’ czy cos takiego i nie wiem czy sie da i jak wstawic zdj do odpowiedzi :|
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

24 Sie 2018, 11:18

Trzeba będzie wyrzucić tą kieszeń i zobaczyć jak jest podłączone, czy jest szybkozłączka czy trzeba bedzie od nowa kostkę robić. Ze zmiana radia napewno sobie poradzisz a jak masz jakieś pytania jak podłączyć itd to pisz napewno pomożemy.
Kierunkowskazy nie mają nic wspólnego z radiem. raczej bym stawiał na przekaźnik.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

24 Sie 2018, 11:24

Phobos313 napisał(a):Fotki radia i tej kieszeni sa w mojej ,,galerii osobistej’’ czy cos takiego i nie wiem czy sie da i jak wstawic zdj do odpowiedzi
Tak jak pisze [email widoczny po zalogowaniu] Trzeba wyrzucić tą kieszeń bo ona jest dedykowana do tego radia które masz. Ty musisz sprawdzić podłączenie do instalacji samochodu za ta kieszenią. Wyciągnij ją i zobacz czy tam jest jakaś kostka czy przewody są bezpośrednio podłączone do tej kieszeni.
Phobos313 napisał(a): nie wiem czy sie da i jak wstawic zdj do odpowiedzi
Da się możesz skopiować kod który jest pod takim zdjęciem i wkleić do postu lub jak odpowiadasz za pomocą szybkiej odpowiedzi to musisz kliknąć w podgląd wiadomości, wtedy na dole pod wypowiedzią powinna pojawić się zakładka "wstaw zdjęcie/obraz" z twoimi zdjęciami z galerii.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
0

24 Sie 2018, 11:31

Fotki Fiat Seicento 900 1999r zakładanie nowego radia Fiat Seicento 900 1999r zakładanie nowego radia
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

24 Sie 2018, 11:36

Ok ale nas interesuje to co jest ZA kieszenią
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

24 Sie 2018, 11:41

Średnio jak mam dzisiaj wyciągać tą kieszeń bo w sumie to w robocie jestem a wieczorem wychodzę wiec jak już to jutro bym się za to zabrał i porozbierał tam wszystko.
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

25 Sie 2018, 15:00

W jaki sposób wyjąć tą kieszeń? Tam nie widze zadnych śrub a siedzi to tam tak w srodku ze sie nie da wyjac
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

25 Sie 2018, 15:15

Dobra mam Fiat Seicento 900 1999r zakładanie nowego radia Fiat Seicento 900 1999r zakładanie nowego radia Fiat Seicento 900 1999r zakładanie nowego radia
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

25 Sie 2018, 15:37

Z radii takie znalazłem
[link do strony mediaexpert.pl wygasł]
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

25 Sie 2018, 17:02

a więc nie ma kostki więc trzeba będzie ją utworzyć, jeżeli jesteś na siłach to pomożemy a jeżeli nie to oddaj gruza do kogoś kto zajmuje się caraudio
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

25 Sie 2018, 17:12

Jesli zrobienie kostki polega na kupieniu jakiejs na allegro i przylutowaniu kabli które wchodzą do tej kostki do nowej kostki to to raczej nie bedzie problemem ;D chyba że bede musial rozebrać pół deski zjąć koło i wyjąć silnik :lol: zeby to zrobić to [...] to i se kupie glosnik przenośny JBL
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17
0

25 Sie 2018, 17:14

Trzeba będzie obciąć te kable i dolutować do nowej kostki według scheatu, masz łatwe zadanie bo z tego co widzę to kolory będą pasowały
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0