Fiat Siena 1.4 problem z rozruchem silnika?? Pomocy!

23 Lip 2012, 22:14

Witam mam fiata siene 1.4 98r i w dniu 20 lipca 12r wracałem do domu z wyjazdu i na pewnej górce wrzuciłem autko na luz jak to robię zwykle i gdy zjechałem niżej przy prędkości ok 85km/h wcisnąłem pedał sprzęgła i wrzuciłem 5 bieg po puszczeniu pedału auto zgasło i toczyło się jak by było na luzie po zjechaniu na pobocze próbując odpalić słyszałem sam rozrusznik bez silnika co dziwne wbiłem 1 bieg i auto na rozruszniku skoczyło do przodu na wstecznym to samo a na 2 biegu sam autko pchałem parę metrów i czułem nie wielki opór gdy przyjechał kolega próbowaliśmy go odpalić z popychu ale bez skutecznie???? autko ma przejechane 160 tys, i ja obstawiam sprzęgło ale nie wiem na pewno i piszę post gdyż chciałbym się upewnić czy to oby na pewno to o czym myślę a jeżeli nie proszę o pomoc co to może być i jak wymienić? z góry dziękuję !!
Tomus1008
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 06 2009
Auto: FIAT SIENA / PUNTO II

24 Lip 2012, 22:55

witam,
ja podejrzewam, że silnik zgasł, a pasek rozrządu powiedział dość takich praktyk :mrgreen:
żadna oszczędnosć paliwa :!:
sprzegło nie ma wiele wpływu do odpalenia silnika z rozrusznika
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lip 2012, 21:45

sympatyk napisał(a):witam,
ja podejrzewam, że silnik zgasł, a pasek rozrządu powiedział dość takich praktyk :mrgreen:
żadna oszczędnosć paliwa :!:
sprzegło nie ma wiele wpływu do odpalenia silnika z rozrusznika



Rozrząd przejrzałem od a do z niestety jest sprawny żadnych wad nie zauważyłem natomiast zastanawia mnie tylko fakt że rozrusznik nie chce zakręcić silnikiem zaś on sam kręci jak szalony więc jak napisałeś sprzęgło nie ma wiele wpływu to czemu na 2 biegu auto pcham bez niczyjej pomocy i nie czuję przeskoków bo zaraz po fakcie jeszcze je czułem nie wielki opór??
wg ja zauważyłem brak jakiegokolwiek połączenia skrzyni ze silnikiem !!
najlepiej będzie jak rozbiorę i zobaczę co poszło ;p tylko gorzej jak rozkopę pół silnika i się okaże że to po prostu nie to ;p
A co do oszczędności to jak najbardziej chyba masz rację ;p
Tomus1008
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 06 2009
Auto: FIAT SIENA / PUNTO II

25 Lip 2012, 22:30

Rozrząd przejrzałem od a do z niestety jest sprawny żadnych wad nie zauważyłem

a sprawdzałeś czy nie przestawiony na znakach , :?: jak przeskoczył pasek to może nie byc sprężania - więc i rozrusznik kreci bez oporów i Ty pchasz śmiało

silnika się nie rozkopuje :!: troche szacunku prosze do mechanizmu nawet jak jest prosty jak ...
sprawdzić cisnienie sprężania i bedzie jasne
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne