Focus mk1 2003r. 1.8tdci demontaż/montaż wtrysków

25 Paź 2019, 18:59

Witam :D

Jakiś czas temu zorientowałem się że coś pod maską wydaje dźwięk cykania. Po zdjęciu osłony silnika okazało się że jeden z wtrysków jest nieszczelny w komorze i podaje paliwo na zewnątrz.

Domyślam się że chodzi o uszczelkę i tu pytanie do was:

Czy powinienem wymienić również pozostałe uszczelki i czy można zrobić to samemu bez użycia klucza dynamometrycznego ?

Z góry dzięki i pozdrawiam :)
mac13556
Nowicjusz
 
Posty: 3

26 Paź 2019, 14:57

Witam :)

Tak jak w temacie, mam zamiar wymienić miedziane podkładki (jedna padła) i chciałbym się dowiedzieć jak z głową i wymontować a potem zamontować wtryski

Z góry dzięki :D
mac13556
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Paź 2019, 06:40

Tam idą 2 rodzaje wtryskow, nie wiemy jakie Ty masz ale napewno trzeba mieć specjalistyczne klucze do wtryskow. Trzeba tez zdjąć pokrywe zaworów więc nowa uszczelka obowiązkowo no i nowe uszczelki wezykow powrotnych
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Paź 2019, 08:16

Wtryski w tym modelu wyjmuje się bez zdejmowania pokrywy zaworowej, zamierzam tymczasowo wymienić tylko miedzianą podkładkę byle do szwagra dojechać.
mac13556
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Paź 2019, 00:00

no więc zostaje Ci zakupić/zfabrykować klucz i do dzieła, 21 chyba tam idzie z tego co pamiętam. Długa rura się przyda bo czasami wtryski nie chcą się poddać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

31 Paź 2019, 13:04

mac13556 napisał(a):Czy powinienem wymienić również pozostałe uszczelki i czy można zrobić to samemu bez użycia klucza dynamometrycznego ?
Jeżeli przy pozostałych jest ok to nie musisz. Czy to uszczelka dowiesz się jak wyjmiesz wtryskiwacz i go zdiagnozujesz. Jeżeli chodzi o przykręcanie wtryskiwacza bez takiego kucza to robisz to na czuja i nie wiesz z jaka siłą będzie przykręcony. Ja osobiście nie polecam takiego sposobu.

Silnik pracował ci normalnie przy tak uszkodzonym wtrysku?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!