Ford Fiesta 2010 - skrzypienie

29 Lis 2021, 10:11

Witam,

Zauwazylem ze w moim Fordzie Fiesta z 2010 roku (MK7), na malych czy duzych nierownosciach slychac w kabinie dobejagacy dzwiek skrzypienia z prawego tylnego kola, dzwiek jest metaliczny, jak starej sprezyny, po prostu skrzypienie, nie sa to stuki. Wydaje mi sie ze dobiegaja stad -->>

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Jak by skrzypialo mocowanie amortyzatora, czy co to moze byc? Jak zdiagnozowac sprawe w warunkach domowych? Na pewno ruszajac na boki auto, nic nie slychac.

Pozdrawiam
kokowal
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Lis 2021, 11:38

kokowal napisał(a):prawego tylnego kola, dzwiek jest metaliczny, jak starej sprezyny, po prostu skrzypienie, nie sa to stuki.
Ale na zdjęciu wskazujesz lewą stronę z tyłu samochodu :)
kokowal napisał(a):Jak by skrzypialo mocowanie amortyzatora, czy co to moze byc? Jak zdiagnozowac sprawe w warunkach domowych? Na pewno ruszajac na boki auto, nic nie slychac.
Skoro słychac to tylko na nierównościach to można to górne mocowanie amora potraktować silikonem takim jak do uszczelek, połączeń gumowych. Jak po tym przestanie ten dźwięk dobiegać z tyły to będziesz wiedział że tu leży problem. Taki silikon pewnie na długo nie wystarczy ale pomoże w ustaleniu problemu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

29 Lis 2021, 17:30

Czyli moge tylko odkrecic od gory mocowanie i psiknac tam, a smar lub olej moze tez byc? czy musze caly amor rowniez na dole odkrecac?

moze jest to powiazane z ostatnim myciem auta, rozchodzi sie o to, ze jezdze duzo po dzialce budowlanej, i strasznie ostatnio w roznych zaprawach (a to w kaluzy troche zaprawy, cementu czy gipsu) mialem ubrudzone auto tj. tylna belka felgi, nadkola itp. No i ostatnio go tak na myjce bezdotykowej wymylem, od spodu, przy kolach porzadnie, moze cos wyplukalem? smarowanie jakies czegos?
kokowal
Nowicjusz
 
Posty: 6

30 Lis 2021, 14:24

Tu nie ma co odkręcać i kombinować ze smarami. Najlepiej sprawdzisz jak psikniesz takim silikonem na uszczelki w sprayu. Powinno być od razu widać czy coś pomogło czy nie.

To że umyłeś samochód od spodu nie powinno mieć znaczenia bo przecież jak jedziesz to woda z pod kół też się wyciska i dosyć mocno ingeruje w nadkola i elementy zawieszenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

30 Lis 2021, 17:19

Ale gdzie psiknac konkretnie tym silikonem?
kokowal
Nowicjusz
 
Posty: 6

01 Gru 2021, 10:01

Możesz od góry z bagażnika w miejsce mocowania i od dołu jak masz dostęp przy tym górnym mocowaniu. Ja nic to nie zmieni to można tak sprawdzić później dolne mocowanie.

Miałem kiedyś przypadek w innym samochodzie że skrzypiała guma w mocowaniu sprężyny przy belce. Skrzypiała tylko podczas delikatnego hamowania jak było sucho.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Subaru Crosstrek plug-in hybrid - kompaktowy SUV
    Subaru Crosstrek, w Polsce znany pod międzynarodową nazwą Subaru XV, to kompaktowy SUV, który w wersji hybrydowej plug-in jest napędzany silnikiem typu bokser 2,0 l o mocy 138 KM i silnikiem elektrycznym o mocy 120 ...

02 Gru 2021, 08:18

A czy od srodka kabiny gdy odkrece przy poduszcze te sruby to cos mi daje, jakis latwiejszy dostep do smarowania tego od gory?
kokowal
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Gru 2021, 18:05

kokowal napisał(a):A czy od srodka kabiny gdy odkrece przy poduszcze te sruby to cos mi daje
Nie . Amortyzator odkręca się nie od środka kabiny a od zewnątrz , od strony koła . Tutaj masz film

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

co i jak jest zbudowane . Co by nie patrzeć to jakoś nie widzę aby to stamtąd dochodziły te nieporządane dżwięki . A zobacz , przyjrzyj się czy aby nie pękł zwój sprężyny
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna