Naklejka z numerem rejestracyjnym na szybę i karta pojazdu znikają

23 Cze 2022, 08:42

Tuż po wakacjach, dokładnie od 4 września 2022 naklejka z numerem rejestracyjnym przyklejana na przednią szybę w prawym dolnym rogu oraz karta pojazdu staną się przeszłością. Od tego czasu nie otrzymamy tych dokumentów podczas rejestracji auta.
Naklejka z numerem rejestracyjnym na szybę i karta pojazdu znikają Dlaczego nie będą już one wydawane? Wydziały komunikacji, a także organy kontroli ruchu drogowego mają dostęp do centralnej ewidencji pojazdów w związku z postępującą cyfryzacją.

Jakie będą z tego tytułu oszczędności dla kierowcy? Likwidacja nalepki kontrolnej i karty pojazdu to dla kierowcy nawet 94,5zł oszczędności w przypadku samochodu który został sprowadzony i nie posiadał do tej pory karty pojazdu. Jeżeli auto było już zarejestrowane w kraju i ma aktualną kartę pojazdu to oszczędności będą mniejsze i wyniosą 19,5zł.
- wydanie karty pojazdu 75zł,
- naklejka kontrolna z numerem rejestracyjnym 18,5zł + 1zł opłata ewidencyjna.

Od kiedy nie będzie naklejki na szybę i karty pojazdu?
Od 4 września 2022 roku.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

29 Wrz 2022, 16:31

No i dobrze że w końcu dali sobie spokój z tymi naklejkami. Było to problematyczne z odklejaniem, dodatkowe koszta itd. Nie wiem, po co wogóle to było potrzebne. A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Wrz 2022, 17:47

MotoAlbercik napisał(a):Było to problematyczne z odklejaniem
Że się sama odklejała ? Czy problem z odklejeniem starej po zakupie auta aby nakleić nową ? Teraz po zmianie przepisów jest jakiś horror / dylemat jak usunąć tą naklejkę :mrgreen: Usuwam ją w niecałą minutę bez żadnej chemii w postaci zmywaczy i innych siuwaksów . :wink:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Wrz 2022, 08:58

bonifacy napisał(a):Usuwam ją w niecałą minutę bez żadnej chemii w postaci zmywaczy i innych siuwaksów
Jak jest ciepła to lepiej odchodzi. Mi przy wymianie szyby dwa razy ją przenosili i jeszcze się trzyma :)

Uaktualniłem wpis w DIY jak-odkleic-usunac-naklejke-z-numerem-rejestracyjnym-z-szyby-vt17171.htm i dodałem coś od siebie z usuwaniem tej naklejki, a jak macie jakieś inne patenty to dopiszcie :ok:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

30 Wrz 2022, 09:40

Moim zdaniem od zawsze była ona zbędna więc dobrze że w końcu nie trzeba będzie jej przyklejać.
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15

30 Wrz 2022, 09:54

Bardzo dobrze że nie jest już wymagana, auta będą wyglądać estetyczniej bez nich i odchodzi problem ich demontażu. Był czas że jeździłem z dwoma zanim znalazłem sposób na pozbycie się starej :o :lol:
IrysObjective
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 1