Naklejka z numerem rejestracyjnym na szybę i karta pojazdu znikają

23 Cze 2022, 09:42

Tuż po wakacjach, dokładnie od 4 września 2022 naklejka z numerem rejestracyjnym przyklejana na przednią szybę w prawym dolnym rogu oraz karta pojazdu staną się przeszłością. Od tego czasu nie otrzymamy tych dokumentów podczas rejestracji auta.
Naklejka z numerem rejestracyjnym na szybę i karta pojazdu znikają Dlaczego nie będą już one wydawane? Wydziały komunikacji, a także organy kontroli ruchu drogowego mają dostęp do centralnej ewidencji pojazdów w związku z postępującą cyfryzacją.

Jakie będą z tego tytułu oszczędności dla kierowcy? Likwidacja nalepki kontrolnej i karty pojazdu to dla kierowcy nawet 94,5zł oszczędności w przypadku samochodu który został sprowadzony i nie posiadał do tej pory karty pojazdu. Jeżeli auto było już zarejestrowane w kraju i ma aktualną kartę pojazdu to oszczędności będą mniejsze i wyniosą 19,5zł.
- wydanie karty pojazdu 75zł,
- naklejka kontrolna z numerem rejestracyjnym 18,5zł + 1zł opłata ewidencyjna.

Od kiedy nie będzie naklejki na szybę i karty pojazdu?
Od 4 września 2022 roku.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3570
Zdjęcia: 12775
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Naklejka z numerem rejestracyjnym na szybę i karta pojazdu znikają
    Naklejka z numerem rejestracyjnym przyklejana na przednią szybę w prawym dolnym rogu oraz karta pojazdu staną się przeszłością. Od tego czasu nie otrzymamy tych dokumentów podczas rejestracji auta. Dlaczego nie będą ...
    Lexus IS 430 - prekursor serii F
    Był 2003 rok, w kalifornijskim Huntington Beach ekipa mechaników Rod Millen Special Vehicles przygotowywała pokazowy egzemplarz Lexusa IS do targów SEMA. Ostatecznie z warsztatu wyjechał sportowy sedan z V-ósemką ...

  •