Jak odkleić/usunąć naklejkę z numerem rejestracyjnym z szyby?

02 Mar 2009, 18:18

Prosiłbym o jakieś porady czym najlepiej odklejić tą naklejkę która jest przyklejana z prawej strony szyby na dole od wewnątrz(tkwi na niej numer rejestracyjny naszego auta)
Po przejestrowaniu stara naklejka wiadomo że została i nie chce zejść a moja metoda polegała na spryskaniu jej płynem do szyb i zdzieraniu skrobaczką do szyb na zimę-wiem że trochę głupi pomysł ale nic innego nie przyszło mi mądrzejszego do głowy więc proszę o pomoc specjalistów;)
misza198818
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Wielkopolska

02 Mar 2009, 18:28

Witam. Pomysł ze skrobaczką wcale nie jest głupi bo sam robiłem podobnie. Innego sposobu chyba nie ma na odklejenie tych diabelnych naklejek. Ja moją najpierw zdzierałem nożykiem modelarskim a potem deliaktnie rozpuszczalnik i nie było śladu po naklejce :)a na koniec delikatna polerka miękka szmatka i miodzio poprostu :)
POZRDAWIAM
Fiat Tipo 1.4 AGT cat i.e. dla mnie bomba POZDRO
blyskacz17
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Car city

02 Mar 2009, 19:20

delikatnie podgrzewac suszarka do wlosow i palcami schodzi potem szmatka i rozpuszczalnik i po zabawie ,sprawdzona operacja.
zibi58
Początkujący
 
Posty: 57

03 Mar 2009, 17:58

Ja czytałem,że są zakłady wyspecjalizowane w tej operacji,czyli zciągania czegoś co ponoć powinno być nieściągalne!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Mar 2009, 18:33

nozykiem do plyty gipsowej i benzyna ekstrakcyjna najczesciej robie tak w robocie schodzi na prawde dobrze polecam :wink:
spider1859
Nowicjusz
 
Posty: 20

03 Mar 2009, 18:58

Spider to w takim razie o takim zakładzie w jakim ty pracujesz czytalem! :wink: Dzieki temu ja wiem,że to jest możliwe,ty zdradziłeś jak to jest możliwe :P
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Mar 2009, 21:15

Zaden problem jak już było pisane podgrzewać suszarka do włosów albo delikatnie opalarka i schodzi bez problemu. Tak robi zakład w mojej okolicy który zajmuje sie wymiana szyb.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

04 Mar 2009, 17:53

Widziałem, chyba na Allegro, specjalny płyn do usuwania tych naklejek. Sam się namęczyłem kiedyś okrutnie, wypróbowałem wszystkie rozpuszczalniki, naljepiej działa chlorokauczukowy. Benzyna się do tego nie bardzo nadaje. Trzeba uważać z chlorokauczukiem, bo mozna sobie rozpuścic plastik kokpitu
wiesiek
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Mar 2009, 18:01

Ale nie myślcie że w tym chlorokauczuku razpuszcza się jak cukier w wodzie, trzeba jeszcze drapać nożykiem. :(
wiesiek
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Mar 2009, 23:33

Po raz trzeci suszarka do włosów a nie byście odrazu kazali mu kupować jakieś rozpuszczalniki albo płacić komuś za odklejenie głupiej nalepki.
sebacrx3
Nowicjusz
 
Posty: 17

21 Mar 2009, 14:54

Oto jak sobie z tym poradziłem.Podgrzałem naklejkę suszarką do włosów jak kazaliście,potem popsikałem Mr.Muscle -płynem do mycia szyb ;) i drapałem skrobaczką i nożykiem ;)
I pomogło;)
Naklejki ani śladu.Dziękuje za pomoc i poświęcony czas na odpowiedzi w związku z tym tematem ;)
misza198818
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Wielkopolska

22 Mar 2009, 18:16

Najszybciej schodzi takim nozykiem wysuwanym.
dziewczyna85
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Mar 2009, 19:07

witam was ja nacieram szmatka naklejke olejem roslinnym i sama po chwili odchodzi bez problemu pozdrawiam :) :D
tom1988
tom1988
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: slask

25 Mar 2009, 22:55

A więc tak; weź suszarke i ostrze nożyka do tapet. Podgrzej naklejke i ostrzem delikatnie podcinaj i odciągaj. Jeśli miałbyś kiedyś wymiane szyby i chciałbys przeklejić naklejke na nową szybe to odcinaj ją zaczynjąc od góry, wtedy wywinie się ona w drugą strone (czyli w zdłuż) niz wygięta jest szyba co zapewni że się nie będzie oklejać. Wiem bo zajmuje sie na co dzień wymianą i wklejaniem szyb do samochodów. Życze powodzenia i pozdrawiam :D
gucio1707
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: KRAKÓW

03 Maj 2009, 18:16

No a co zrobić z naklejką na lakierze? Nożykiem uszkodzę lakier...
Mam głupie napisy "SPORT" nad listwami, zamierzam ozdobić autko wielkim kawiatem z każdej strony, a wiec kobiecy kwaitek i niebieskie "sport" bedzie się gryzło... :grin:
Everybody lies.
czarno-biala
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Miejscowość: Wrocław