Jak odkleić/usunąć naklejkę z numerem rejestracyjnym z szyby?

01 Kwi 2010, 12:51

mam mały Problem pękła mi przednia szyba zakupilem nową chcialbym przemienic naklejke z starej przedniej szyby do nowej jest na to jakas rada prosze o szybko odpowiaedz pozdrawiam

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 13:55 ]
Mam Mały problem pękła mi przednia szyba w mojej hondzie szybe juz zakupiłem chciałbym naklejke przełożyć ze starej szyby do nowej czy da jakos rade to zrobić??????Prosze o szybką odpowiedz pozdrawiam
Pawlo19927
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Poznań

01 Kwi 2010, 13:29

Kolego jak szyba już jest pęknięta to podgrzej porządnie naklejkę żeby klej się uplastycznił i zejdzie elegancko później spokojnie ją przykleisz na nową szybę tylko od razu musisz przyklejać żeby klej nie zastygł.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

03 Kwi 2010, 09:37

tylko powiedz mi czym szuszarka opalarka czy moze czyms innym????
Pawlo19927
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Poznań

03 Kwi 2010, 10:32

Opalarka jest lepsza tym bardziej że szyba i tak do wymiany to nie trzeba uważać, że pęknie. W warsztatach których zajmują się wymiana szyb to robią to opalarkami.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

10 Kwi 2010, 18:42

Witam. Mam nowy sposób i to bez użycia opalarki czy suszarki. Wystarczy ostrze od nożyka do tapet i po prostu ją odciąć. Spróbowałem tak jak wymieniałem szybę u klienta i zapomniałem zabrać ze sobą opalarki. A że mi się nie chciało jechać więc odciąłem naklejkę "na zimno". Co prawda trzeba się mocno przyłożyć ale naklejka zostaje cała bez żadnych uszkodzeń i bez problemu się przykleja ponownie. Ważne jest żeby ją odcinać wzdłuż a nie w z góry na dół. Zapobiega to zawijaniu się naklejki.
gucio1707
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: KRAKÓW

28 Lis 2013, 13:21

Hej, ja bym kupił coś do tego przeznaczone.
fajny
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam

02 Gru 2013, 17:46

POLECAM Zmywacz do paznokci, schodzi jak ręką odjął

PS. Babskie gadżety na coś się przydają :)
sebek98341
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 14 12 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Ibiza II FL
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Gru 2013, 09:04

sebek98341 napisał(a):POLECAM Zmywacz do paznokci, schodzi jak ręką odjął


ale zmywaczem to chyba jakby sie chciało ją całkowicie usunąć, a nie zdjąć i nakleić na nową szybę :)
alfarthur
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 100
Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy: 06 05 2009
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: golf II
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1985

15 Sty 2014, 16:33

Mi zawsze zostaje ślad niezależnie od tego jak odklejam i co robię.
maciekluka
Początkujący
 
Posty: 71
Auto: renault laguna

27 Wrz 2016, 12:28

witam wszystkich. jestem właśnie po tej czynności, zajęło mi to z grubsza 20 min. a mianowicie w pierwszej kolejności scyzorykiem zdjąłem pierwszą warstwę z naklejki (cienka folia) a potem to co zostało potraktowałem najzwyklejszym płynem do naczyń w moim przypadku płyn Fairy. gąbka nasączona płynem lekkie szorowanie, ściereczka i znowu płyn.czynność powtórzyłem 3 razy i szybka czyściutka. tanio i bezboleśnie.pozdrawiam :D
jacekgl
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 29 11 1991
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: opel
Silnik: 1.7
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

27 Wrz 2016, 12:29

Byłoby łatwiej gdyby ogrzać naklejkę.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 358
Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

27 Wrz 2016, 12:41

Dokładnie ogrzanie naklejki suszarką i schodzi z łatwością, potem acetonem stary klej i po robocie :)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

30 Wrz 2022, 08:56

Temat wrócił w dobie kiedy naklejki nie są nam już potrzebne i można je śmiało usunąć z szyby. Czytając wpis naklejka-z-numerem-rejestracyjnym-na-szybe-i-karta-pojazdu-znikaja-vt129441.htm rodzą się pytania:

  • Jak odkleić naklejkę z szyby bez uszkodzenia?
  • Czym wyczyścić pozostały po naklejce klej?
  • Jak nie zarysować przedniej szyby przy odklejaniu naklejki?
  • Czy da się usunąć naklejkę bez użycia suszarki / opalarki?
  • Jak odkleić naklejkę z szyby domowym sposobem?
  • Jak usunąć nalepkę legalizacyjną z numerem rejestracyjnym z przedniej szyby samochodu?
Oczywiście pytań jest więcej ale myślę, że te które wymieniłem nam wystarczą :D

Trzeba pamiętać, że naklejkę zawsze warto usuwać w bezpieczny sposób tak żeby nie uszkodzić szyby ale też i poszycia tapicerki deski, podszybia. Szczególnie jak używany agresywnych rozpuszczalników.

Sama naklejka została zaprojektowana tak żeby utrudnione było jej odklejanie i żeby przy takiej próbie uległa zniszczeniu. U mnie podczas wymiany dwukrotnej szyby w samochodzie udało się tą naklejkę przenieść bez jej uszkodzenia. Tak więc widać że istnieje taka możliwość. Na już teraz nie zleży na tym że się zniszczy bo i tak nie jest potrzebna i po takiej operacji trafi do kosza. Zadbajmy tylko o to aby nie uszkodzić przy tej operacji szyby i deski bo dostęp do naklejki nie jest łatwy szczególnie w samochodach w których szyba jest pod dużym kątem.

Ok, to jak usunąć tą naklejkę?
Dobrym sposobem jest postawienie samochodu przodem do słońca o ile jest taka możliwość w celu nagrzania szyby i naklejki. Dzięki temu powinna nam łatwiej pójść procedura odklejania i obędzie się bez użycia suszarki / opalarki. Róg naklejki podważamy jakimś ostrym narzędziem (żyletka nóż introligatorski) i następnie zrywamy powoli całość. Jak jest ona ciepła powinno pójść całkiem gładko. Pozostałości naklejki i kleju usuwany używając do tego celu nożyka plastikowego jak do tapet lub starej karty kredytowej takie narzędzia pomagają w ich zeskrobaniu. Jeżeli będzie problem i nie zejdą to wtedy możemy posiłkować się np. szmatką nasączoną zmywaczem do paznokci. Do tego celu można użyć również rozpuszczalnik albo benzynę ekstrakcyjną. Tylko uwaga na deskę i słupek żeby ich nie dotykać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

03 Paź 2022, 09:14

Spróbowałem suszarką i płynem to szyb, była naklejka i nie ma naklejki, temat przydatny! ! ! :ok:
MarritosBill
Nowicjusz
 
Posty: 14
Zdjęcia: 2