Ford Focus czy Mitsubishi Lancer Sportback

Ford Focus czy Mitsubishi Lancer Sportback

02 Lip 2013, 09:05

Chciałbym kupić jeden z w/w samochodów.
Ford to w tej chwili oferta promocyjna (1,0 / 100KM) a Mitsubishi rocznik 2012 ale też nowy w wersji Invite (1,6 / 117KM).
Mam cały czas wątpliwości bo z jednej strony F znam od lat tyle że jest teraz posiada całkiem nowy silnik i nie wiadomo jak się będzie zachowywał po kilku latach eksploatacji (na razie dwa lata na rynku), bardzo dobre właściwości jezdne, większy i bardziej ustawny bagażnik, tempomat itd a z drugiej strony M z mocniejszym silnikiem (tyle czy lepszym?), bardzo przestronnym wnętrzem, klimatyzacją automatyczną i można powiedzieć od ręki. Koszt przeglądów podobny tyle że rozrząd i pasek nie do zdarcia w M.
Jechałem już M i prowadzi się ok, (krótki dystans i bez wyprzedzania innych samochodów) nie czułem różnicy między F. Dzisiaj lub jutro przejadę się F i porównam do tego co znam od lat.
Pod względem niezawodności/usterkowości wyczytałem że jest podobnie choć nie wiem czy blacha w M jest ocynkowana - zdarzają się opinię o kiepskim lakierze i szybko pojawiającej się rdzy.
Jeżeli ktoś miał do czynienia dłużej z tymi samochodami będę wdzięczny za opinie.
hosted
Obserwowany

Auto: brak

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...
    Toyota GT 86 (od 2012) – dziedziczka Hachi-Roku Toyota GT 86 (od 2012) – dziedziczka Hachi-Roku
    Z legendy modelu AE86 garściami czerpie współczesna, produkowana od 2012 roku Toyota GT86. Podobnie jak słynna Hachi-Roku, ma tylny napęd, świetnie się prowadzi i jest szybka, pomimo że pod maską zamontowano umiarkowanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył