Ford Focus kombi rocznik 2002-2004

29 Lip 2007, 12:52

Witam,

Chce kupic focusa kombi krajowego rocznik 2002-2004.Czy warto dołożyć i kupić używany z salonu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mówią, że ich auta są po przeglądzie rozszerzonym, pieczątka wbita w książeczkę serwisową tylko widzę spory przebieg maja...

Przeglądałem oferty prywatne od około 2 miesięcy i ceny są podobne, czasami tylko trochę niższe jednak ryzyko na pewno większe.

Co o tym sądzicie?
ŁukaszX
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2007, 12:58

ŁukaszX napisał(a):Witam,

Chce kupic focusa kombi krajowego rocznik 2002-2004.Czy warto dołożyć i kupić używany z salonu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mówią, że ich auta są po przeglądzie rozszerzonym, pieczątka wbita w książeczkę serwisową tylko widzę spory przebieg maja...

Przeglądałem oferty prywatne od około 2 miesięcy i ceny są podobne, czasami tylko trochę niższe jednak ryzyko na pewno większe.

Co o tym sądzicie?
Jeśli chodzi o przebieg, to wolałbym wyższy, ale pewny; podawany w wielu ogłoszeniach, np.125tys jest ewidentnym przekrętem.
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

29 Lip 2007, 13:43

Oni w salonie mają 3 fokusy z przebiegiem ok. 150 000 kaemów(mieli cztery ale jeden poszedł). Ale z drugiej strony większy przebieg może oznaczać, że szybciej mi coś padnie i trzeba będzie serwisować? A co w ogóle myślicie o tej ofercie z linka? To jest autoryzowany przedstawiciel forda.
ŁukaszX
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2007, 14:10

ŁukaszX: :shock: Ta logika, którą prezentujesz o wyższym, gwarantowanym przebiegu i związanymi z tym wcześniej występującymi usterkami każe postawić jedyną logiczną tezę, że tylko kupno nówki sztuki da Ci jaką taką pewność, że tak zaraz usterki nie wystąpią. Tak ja to widzę. Nie da się przy kupnie auta używanego uzyskać gwarancji, że za ileś tysięcy km coś nie nawali; to samo może się zdarzyć z nówką. Taka propozycja, którą przedstawiłeś, zakładając wątek, jest bardzo dobrą propozycją; na pewno mniejsze ryzyko jakiegoś "wałka" z licznikiem lub skrywaną usterką. Pytasz o ofertę z linka - standardowe przedstawienie auta do sprzedaży. Pojedź, przejedź się, pooglądaj... :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

29 Lip 2007, 16:59

No gwarancji takiej nie ma to oczywiste ale właśnie chcę zminimalizowac ryzyko i dlatego myślę o tej ofercie. Piszesz "ryzyko mniejsze" tzn. że w ASO Ford mogą robić wałki i coś ukryć?
Dlaczego napisałeś, że 125 tyś przebieg to przekręt? Widywałem fokusy 2002 r kupione w polsce w salonie przez 1 właściciela z przebiegiem np. 70 000 albo około 100 000 km to przekręt?
Inne pytanie to co powinienem dostać z samochodem - chodzi mi o dokumenty itp? Wiem, że jak oni wystawiają fakturę to nie będę musiał płacić podatku ale zostaje wydanie rejestracji i wiem że są inne opłaty (tylko jakie) - ile mnie to wyniesie? Czy kluczy do auta jest zawsze 2szt? Co powinienem sprawdzić przed zakupem auta?

WIem, że pytania dla Was może śmieszne ale jestem amatorem. Do tej pory to w tym co jeżdżę (nie swoim) wymieniłem ostatnio filtr powietrza i przeciwpyłkowy :lol: Na pewno jak kupię auto to moja wiedza z czasem będzie większa.
ŁukaszX
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2007, 17:58

:D :shock: ŁukaszX: źle mnie zrozumiałeś w kwestii "wałków" w ASO. Chodziło mi o to, że właśnie zakup w ASO jest wiarygodny; natomiast "z ogłoszenia" takiego zaufania można już nie mieć, chyba, że faktycznie sprzedaje starsza osoba, która auto bardziej miała, niż nim jeździła, a dokumenty są pożółkłe od upływu czasu. Klucze powinny być dwa - jeden z czerwonym plastikiem/główką i to jest "klucz-matka" do kodowania kolejnych kopii; drugi jest kopią i nim się posługujesz na codzień - tamten masz odłożony. O opłatach powinni w ASO wiedzieć. Na zakup wybierz się z kimś zaufanym i długo posiadającym auto, lub z jakimś dobrym mechanikiem. Na pewno jazda próbna powinna się odbyć z Tobą za kierownicą; trochę praktyki przecież masz?
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

29 Lip 2007, 18:12

No tak trochę kaemów już mam za sobą... Jestem właśnie na etapie dogadywania się z tą drugą osobą. Dzięki za odp.
ŁukaszX
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Lip 2007, 21:17

A nie uważacie, że jak na 2004 r ma duży przebieg?
ŁukaszX
Nowicjusz
 
Posty: 5

31 Lip 2007, 12:53

:D ŁukaszX: Można wziąć po rozwagę, że auta są poleasingowe z firm; wtedy oczywistym jest, że kierowcy zmieniali się częściej, niż km na liczniku...dieslem przeważnie się jeździ, a nie pucuje lakier.
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina