Ford Focus; korek wlewu oleju - samochód padł

Ford Focus; korek wlewu oleju - samochód padł

28 Lut 2016, 14:37

Witam
Przez moje roztargnienie zapomniałem zakręcić korek od wlewu oleju i tak jeździłem przez tydzień, zrobilem okolo 200km (a pewnie jeździł bym dłużej) gdyby nie fakt, że podczas jazdy samochód nagle stracił moc i po prostu przestał jechać. Podnoszę maske, a tam olej jest dosłownie wszędzie.Dolałem litr oleju i niby na bagnecie olej jest, zakreciłem korek, ale niestety samochód nie chce odpalić. Żadna kontrolka się nie zapaliła. Co to może być ? Da się to uratować?
clarus17
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 03 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 B 115KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Ford Focus; korek wlewu oleju - samochód padł

28 Lut 2016, 21:18

Sprawdz czujnik położenia wału korbowego - czy czasem się olejem i pułem nie zabrudził. Oczywiście silnik i osprzęt wyczyściłeś z tego oleju? Przewody zapłonowe, świece, filtr powietrza, wszystko jest czyste? Rozrusznik kręci? Kontrolki po przekręceniu stacyjki świecą te co zawsze?
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Lut 2016, 14:51

Rozrusznik kręci, kontroli palą się te co zawsze. Paliwo oczywiście jest.
clarus17
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 03 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Focus mk1
Silnik: 1,8 B 115KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

01 Mar 2016, 10:28

Tak więc skontroluj czujnik o którym pisałem, a potem po kolei - czy dochodzi paliwo i czy jest iskra.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - system ładowania o napięciu 800 volt Audi e-tron GT concept - system ładowania o napięciu 800 volt
    Akumulator Audi e-tron GT concept może być ładowany na dwa sposoby: z użyciem kabla, przez przykryte klapką gniazdo umieszczone po lewej stronie przodu pojazdu albo bezprzewodowo – indukcyjnie z wykorzystaniem układu ...
    Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe? Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe?
    Udział w wypadku lub stłuczce niesie za sobą lawinę konsekwencji. Najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników zdarzenia, ale zaraz potem nasza uwaga skupia się na uszkodzonym samochodzie. Wyłączenie pojazdu z użytkowania ...

•