Ford Focus mk2 - proszę Was bardzo o opinię i poradę

16 Maj 2010, 20:34

Witam!
Jestem zainteresowany kupnem Forda Focusa mk2 z 2006 roku. Silnik 1.6 TDCI 109km.

Przebieg (UWAGA) niecałe 25 000 km(udokumentowany książką serwisową). I tutaj proszę Was o poradę.
Czy ten przebieg może być wiarygodny? Jak go dokładnie sprawdzić?
Po przejechaniu się tym samochodem i ogólnym obejrzeniu auta odnoszę wrażenie jakby wyjechał dopiero co z salony. W środku jak nowy, zero śladów zużycia.
Samochód odpala na dotyk i nie wydobywa się żaden dym(leciutki niebieski dymek przy starcie).
Podczas jazdy nie występują żadne wibracje. Nie dusi/dławi się. Podczas szybkiego przyspieszania nie kopci.
Silnik nie myty, lekko zakurzony. Nie widać wycieków.

Samochód jest, a raczej był klepany. Zaliczył kontakt z betonową barierką(zderzak nowy, maska była podniesiona, ale została sprostowana, nadkole uszkodzone, ale dobrze spasowane i pomalowane). Sprzedający sam mi powiedział o tym zdarzeniu, nic nie ukrywał i zaproponował sprawdzenie auta w dowolnym serwisie.
Samochód po wypadku nie był używany przez 1,5-roku( czy to wpłynęło negatywnie na diesla?). Został sprowadzony z Niemiec.

Proszę o jakieś porady i opinie na temat tego auta. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

P.S- oferta sprzedaży nie jest zamieszczona w internecie dlatego nie dam odnośnika.
Scorpio
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Poznań

16 Maj 2010, 21:34

Scorpio napisał(a):Jak go dokładnie sprawdzić?

Tylko w serwisie jezeli samochód byl serwisowany...
Scorpio napisał(a):Samochód po wypadku nie był używany przez 1,5-roku

To co mówi sprzedający mozna zawsze lub prawie zawsze włozyc na półkę pomiędzy
bajki.Na ten akurat temat moge duzo powiedzieć i wiem/auto-handel :grin: /
Scorpio napisał(a):leciutki niebieski dymek przy starcie).

To akurat jest normalne...
Scorpio napisał(a):zaproponował sprawdzenie auta w dowolnym serwisie.

Sprawdz geometrię pojazdu na urządzeniu komputerowym/pomiar wszystkich kół
względem siebie/...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Maj 2010, 21:51

Migi60 napisał(a):
To co mówi sprzedający mozna zawsze lub prawie zawsze włozyc na półkę pomiędzy
bajki.Na ten akurat temat moge duzo powiedzieć i wiem/auto-handel :grin:


osoba sprzedająca po trochu zna mojego ojca....mała miejscowość itp. więc myślę, że raczej on mówi prawdę tylko nie wiadomo jaką ściemę mu w niemczech sprzedali^^
A zakładając, że to jest prawda to czy przez to ucierpiał silnik? Podobno diesel niszczy się bardziej gdy stoi niż jeździ^^

Migi60 napisał(a): Sprawdz geometrię pojazdu na urządzeniu komputerowym/pomiar wszystkich kół
względem siebie/...

dobra..sprawdzę to, mam przeznaczone ok 500zł na sprawdzenie samochodu w serwisie. Co jeszcze wchodziło by w skład "przeglądu" w serwisie? Jak już będzie podpięty pod kompa to co mi muszą sprawdzić? Pod jakim kątem?
SOrka za tyle pytań, ale w tym temacie jestem całkowicie zielony i nie chcę by zrobili mi przegląd na "odczepnego"
Scorpio
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny
    Zachęcona pozytywnymi wynikami osiągniętymi przez akumulator NaS firma BMW Technik GmbH otrzymała zamówienie na opracowanie pojazdu elektrycznego od zera, przy założeniu zbadania zalet i wad napędu elektrycznego w ...