Ford Grand C-Max - zakup samochodu w komisie AAA Auto

26 Wrz 2023, 19:35

Cześć,
zastanawiam się nad zakupem samochodu w komisie AAA Auto w Krakowie. Samochód jest sprowadzany z Wrocławia ale dostałem już wcześniej informacje o stanie technicznym. Ogłoszenie znajduje się tutaj: [link do aaaauto.pl wygasł]
Załączam dokumentację techniczną, którą dostałem w komisie oraz historię pojazdu.
W związku z tym mam kilka pytań:
- w opisie samochodu jest wpisane, że jest po wypadku jednak sprzedawca twierdzi że nie było żadnego wypadku i że przez to że były naprawy blacharskie według wytycznych musi być wpisane, że po wypadku. Czy to prawda? Gdzie mogę sprawdzić czy na pewno nie było wypadku (autobaza, car-vertical)? Czy ta robota blacharsko-lakiernicza może świadczyć o jakimś poważniejszym zdarzeniu?
- czy ktoś miał problem z niedziałającą AC w tym samochodzie i czy na pewno koszt naprawy będzie taki niski (ok. 350 zł)?
- czy ktoś potrafi rozszyfrować skalę podaną przy opisie samochodu? rozumiem, że idzie do najwyższej czyli "new" do "srot" ale może ktoś wie co dokładnie oznacza BAV-?
- czy głośno szumiące opony w czasie jazdy oznaczają tylko, że są zużyte czy że jest np. jakiś problem z zawieszeniem?

Dziękuję za pomoc!
linkinfan1
Nowicjusz
 
Posty: 6

26 Wrz 2023, 21:50

linkinfan1 napisał(a):- w opisie samochodu jest wpisane, że jest po wypadku jednak sprzedawca twierdzi że nie było żadnego wypadku i że przez to że były naprawy blacharskie według wytycznych musi być wpisane, że po wypadku. Czy to prawda?

zapewne jakiś dupochronik sprzedawcy...kwestia co nazwiemy "wypadkiem" ...stłuczka parkingowa to też w pewnym sensie taki wypadek...wypadek losowy :lol:
Jeżeli po jakimś czasie by wyszło że jednak tek wypadek był jednak większy to nie masz możliwości roszczeń bo podpiszesz papierek że auto było po jakimś tam wypadku.
W pewnym sensie ja ich rozumiem bo patologia kupujących też jest i ma się ostatnio dobrze, nawet bardzo dobrze i jakoś trzeba to gonić :lol:
linkinfan1 napisał(a):- czy ktoś miał problem z niedziałającą AC w tym samochodzie i czy na pewno koszt naprawy będzie taki niski (ok. 350 zł)?

to zależy co konkretnie jest niadziałającego w tym AC...350zł to zazwyczaj koszt samego nabicia układu czynnikiem, a jeżeli będzie dodatkowo uszkodzona jakaś cześć to koszty będą wyższe..przeważnie średnio trzeba liczyć 1000zł
linkinfan1 napisał(a):- czy głośno szumiące opony w czasie jazdy oznaczają tylko, że są zużyte czy że jest np. jakiś problem z zawieszeniem?

może być i jedno i drugie..opony wyząbkowane któreszumią, mogą świadczyć że na przykłak amortyzatory są zużyte LUB BYŁY zużyte i ktos je wymienił a nie wymienił opon, lub czasami jest założona opona słabej jakości i ona sama od siebie będzie się tak zużywać.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

27 Wrz 2023, 06:18

linkinfan1 napisał(a):opisie samochodu jest wpisane, że jest po wypadku jednak sprzedawca twierdzi że nie było żadnego wypadku i że przez to że były naprawy blacharskie według wytycznych musi być wpisane, że po wypadku. Czy to prawda?

Tak to prawda mają taką wiedzę o tym aucie jak Ty masz czyli dostali zestaw papierów i ktoś obleciał miernikiem. Gdzieś była odnotowana szkoda oni przekazują to dalej.
linkinfan1 napisał(a):czy ktoś miał problem z niedziałającą AC w tym samochodzie i czy na pewno koszt naprawy będzie taki niski (ok. 350 zł)?

Oni nic nie wiedzą może być 300zł może być 500 i 1500zł.
Musisz przyjąć że to jest tylko parking dla auta że sprawdzeniem legalności papierków.
linkinfan1 napisał(a):głośno szumiące opony w czasie jazdy oznaczają tylko, że są zużyte czy że jest np. jakiś problem z zawieszeniem?

Może być jedno i drugie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Wrz 2023, 09:27

Ja bym sobie coś takiego odpuścił. Jak był poważniejszy wypadek czy nawet kolizja i jest to naprawione na szybko, na sprzedaż, to w czasie użytkowania może się okazać ( a często się tak okazuje ), że trzeba w to auto włożyć kupę kasy żeby naprawić, bo podczas jazdy to jest nie tak, tamto jest nie tak. Tak jak napisali koledzy wyżej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Wrz 2023, 09:29

linkinfan1 napisał(a):że przez to że były naprawy blacharskie według wytycznych musi być wpisane, że po wypadku. Czy to prawda?
Wypadek, kolizja, stłuczka / obcierka parkingowa, generalnie różnie bywa. Sprzedający wiedząc o fakcie powypadkowości auta powinien poinformować o tym kupującego ale z tym nie zawsze tak jest jak być powinno.

"opony podczas jazdy bardzo głośno szumią, koszt nowych 800zł" :mrgreen: rozmiar 205/55R16 - jak oni to liczą to nie mam pojęcia :mrgreen: przecież nawet najtańsze chińczyki w tym budżecie ciężko kupić a gdzie jeszcze przełożenie z wyważeniem :)

Tak samo klimatyzacja jak nie działa to skąd wie że koszt naprawy to 350zł?

"Czasami kierunkowskaz działa szybciej tak jak by się spaliła żarówka" no to albo spaliła się żarówka i działa szybciej albo jest jakiś inny problem i raz działa tak a raz tak bo gdzieś coś nie styka eh...

Nic tylko czytać takie opisy.

Ta historia pojazdu jest z AAAAuto? Ja bym poprosił o przesłanie wyjaśnienia tych skrótów i ile na masz ich na tej kartce z raportem gdzieś niżej. Poza tym ten raport jest taki nie oszukujmy się mało wartościowy nawet nie wiesz jakiego samochodu on dotyczy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

27 Wrz 2023, 14:32

Wczoraj oglądałem tam Scenica 3 z 2012 1.4 TCE. Ostatecznie go nie wziąłem bo była informacja, że czuć olej w spalinach. Do tego znalazłem przypadkiem w samochodzie faktury na wymianę silnika poprzedniego właściciela. Po wymianie dalej był ten sam problem z olejem. Poza tym poprzedni właściciel przejechał w rok poniżej 500 km więc stwierdziłem, że coś jest nie tak. Problem jest taki, że tego Scenica sprowadzili mi z Łodzi, wcześniej musiałem dać zwrotną kaucję 500 zł. Jednak po rezygnacji z niego i chęci sprowadzenia kolejnego samochodu czyli tego Forda z Łodzi zgodzili się tylko pod warunkiem, że kaucja będzie bezzwrotna. Nie wiem czy jest szansa żebym jednak odzyskał tą kaucję gdybym go jednak nie kupił i np. udowodnił że wprowadzili mnie w błąd o jego stanie przed jego zamówieniem?
linkinfan1
Nowicjusz
 
Posty: 6

27 Wrz 2023, 18:17

linkinfan1 napisał(a): Ostatecznie go nie wziąłem

ja myślę że jeszcze nie jedno nie weźmiesz bo zawsze będzie coś....w jednym to , w drugim tamto itp.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Wrz 2023, 08:49

Cześć,
dzięki wszystkim za pomoc. Zdecydowałem, że jednak nie wezmę tego Forda. Pczytałem również opinie w internecie o AAA Auto i mnóstwo ludzi kupiło niesprawne samochody.
Dzisiaj oglądam u handlarza w mojej okolicy dwa samochody Ford C-Max z 2013 roku, silnik 1.0 EcoBoost sprowadzone z Niemiec i zarejestrowane w Polsce. Ogłoszenie wygląda atrakcyjnie bo został wymieniony kompletny rozrząd wraz z pompą wody, olej oraz filtry, nowe tarcze przód oraz tył, świeżo po serwisie klimatyzacji: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... NfUj2NFOl0
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... FNH8w.html

Czy możecie poradzić na co szczególnie zwrócić uwagę podczas oględzin?

Dzięki!
linkinfan1
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Wrz 2023, 09:29

1,0 ponad 120 koni i 3 cylindry? Odważny jesteś :D

Generalnie jak dla mnie nie ma sensu oglądać tych aut bo te silniki to kupa
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

28 Wrz 2023, 09:39

linkinfan1 napisał(a):Czy możecie poradzić na co szczególnie zwrócić uwagę podczas oględzin?

Wpisz sobie na google top 10ciu najgorszych silników w historii motoryzacji :D

Edquar napisał(a):1,0 ponad 120 koni i 3 cylindry? Odważny jesteś

A co tam masz odważnego bo nie rozumiem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2023, 09:54

szybki napisał(a):A co tam masz odważnego bo nie rozumiem.

No w zasadzie nic, trzeba tylko wpisać na listę części zamiennych do tego auta nowy silnik :D
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

28 Wrz 2023, 09:56

Czytałem już wiele artykułów dot. tego jakich silników unikać i akurat tego nie było na żadnej liście. Po zapoznaniu się z tymi listami zrezygnowałem już z samochodów z silnikami THP, VTi, 1.2 i 1.4 TCE. Zależy mi na kupnie minivana i już pozostał mi mały wybór jeśli chodzi o samochody i silniki.
linkinfan1
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Wrz 2023, 10:01

Ale pomyśl logicznie, w Seicento 900 miałeś 40 koni a i tak 4 gary, w wersji 1.1 54 konie, tu masz prawie 130 koni i 3 gary ile to pojeździ?

Już prędzej bym poszedł w jakieś normalne 1,5 EC
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

28 Wrz 2023, 10:39

Jakbym jednak zdecydował się na ten silnik to czy mógłbym prosić o jakieś rady na co zwrócić szczególnie uwagę w czasie oględzin? Nie chodzi mi o rzeczy oczywiste podane w poradnikach ale może jest coś o czym one nie piszą, a co dotyczy samochodów sprowadzanych z Niemiec lub akurat tego modelu samochodu?
linkinfan1
Nowicjusz
 
Posty: 6