Ford mondeo 1.8td 1994 układ chłodzenia

ford mondeo 1.8td 1994 układ chłodzenia

26 Sie 2009, 23:28

Proszę napiszcie przy jakiej temperaturze załącza się jaki wentylator i który czujnik jest za to odpowiedzialny?; W przypadku kiedy klimatyzacja jest włączona i w przypadku kiedy klimatyzacja jest niezałączona. Może ktoś ma schemat elektryczny - to bardzo bym prosił o udostępnienie. Przy włączonej klimatyzacji załączają sie dwa wentylatory na pierwszym biegu temperatura rośmie i co dalej.... Czujnik dwustykowy na obudowie termostatu (stopnień pierwszy załącza wentylator , który i na jakim biegu)? - następnie po przekroczeniu temperatury drugiego stopnia(jakiej?) załączy jaki(e) wentylator(y) i na którym biegu....... a jaką funkcje spełnia czujnik (opornica na obudowie wentylatorów) przy chłodnicy.
I drugi wariant gdy klimatyzacja jest niezałączona Jeden stopień czujnika dwu stykowego załącza dwa wentylatory na pierwszym biegu a drugi jeden wewntylator na drugim biegu (sprawdzone przez mostki) Proszę napiszcie, który jest to pierwszy stopień a który drugi i przy jakich temperaturach się załączają?...oraz jaki wpływ na obroty wentylatorów ma czujnik na obudowie wentylatorów?
Proszę o pomoc!
szukan
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 Sie 2009, 21:05
Miejscowość: Katowice

27 Sie 2009, 07:38

Miałem tą maszynę i muszę przyznać że wentylatory się bardzo rzadko włączały, dopiero po przekroczeniu 90 *C co zdarzało się niezwykle rzadko, termostat miałem sprawny, chłodnicę też, wentylatory i czujniki również.
Pomimo upałów w lecie trzeba było go lepiej przegonić żeby się załączały, ale jak się załączyły schłodziły silnik do ok mniej więcej 60-70*C i to wszystko.
stasiowski121
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem Lexus LC Convertible - czyli model ze zdejmowanym dachem
    Coraz więcej wskazuje na to, że Lexus LC ze zdejmowanym dachem faktycznie wyjedzie na drogi. Dobre wieści w tej sprawie płyną do nas z Australii. Spodziewany debiutu Lexusa LC Convertible rozbudził również plotki na ...
    NISSAN NV200 LONDON TAXI NISSAN NV200 LONDON TAXI
    Nissan przedstawił śmiałą, przyszłościową wizję londyńskiej taksówki - model NV200 London Taxi - skierowaną do 300 tysięcy codziennych użytkowników tego środka transportu. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem ...

  •