Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi - kopci na czarno

Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi - kopci na czarno

10 Kwi 2019, 22:46

Witam, mam takie pytanie do was przy wyższych obrotach i przy zmianie biegów Fordzika kopci na czarno, sprawdzałem wydech i ktoś usunął katalizator i wstawił strumienice, czy to jest przyczyną ?
Jeżeli nie to co jest przyczyną ? i jak ją naprawić ?
Z góry dziękuję za pomoc
Pawllo86
Nowicjusz

Re: Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi

10 Kwi 2019, 23:20

może to sugerować już podlewające wtryski lub przepuszczające pierścienie ale to diesel więc to norma, nie masz czym się martwić
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 42
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi - kopci na czarno

14 Maj 2019, 11:56

Pawllo86 napisał(a):sprawdzałem wydech i ktoś usunął katalizator i wstawił strumienice, czy to jest przyczyną ?
A DPFa czasem tam nie było :sly: Z tego co wiem niektórzy usuwali jedno i drugie a MK3 były już te filtry. Generalnie może być tak jak @Kao pisze.

Nie wie jak mocno puszcza dym ale jak to jest delikatne to raczej tu nic nie wymyślisz. Warto sprawdzić wtryskiwacze i druga sprawa czy oleju ci sporo ubywa? Musisz sporo dolewać?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 33
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pomysłowe rozwiązania Toyoty Pomysłowe rozwiązania Toyoty
    "Today, Tomorrow, Toyota" – dziś, jutro, Toyota. Hasło reklamowe Toyoty z lat 90. wskazuje na nieprzeciętną trwałość samochodów tej marki, ale jednocześnie podkreśla koncentrację Toyoty na budowaniu przyszłości ...
    Niebezpieczne wakacje dla dzieci na drogach Niebezpieczne wakacje dla dzieci na drogach
    Co trzynasta śmierć dziecka w Unii Europejskiej to skutek wypadku drogowego. W Polsce najwięcej wypadków z udziałem dzieci ma miejsce w miesiącach letnich. Najczęściej winni są dorośli. W ciągu ostatnich dziesięciu ...

•