Opiłki żelaza na filtrze paliwa

14 Maj 2019, 20:28

Witam,
od jakiegoś czasu mój szwagier jest posiadaczem Forda Focusa mk2 cc z 2008 roku. Samochód wyposażony jest w 2-litrowy turbo diesel o mocy 136 KM. Jest to silnik znany m.in. z Citroena C5. Auto w tej chwili ma przejechane około 170 km.

Niestety, po ostatniej wizycie u mechanika, okazało się, że na filtrze paliwa pojawiło się dość sporo opiłków żelaza koloru złotego. Z tego co udało nam się do tej pory ustalić, problem ma przyczynę w pompie paliwowej, która się kruszy. Dowiedzieliśmy się, że ta usterka jest popularna w tych modelach, a jeżeli chodzi o naprawę, to trzeba byłoby czyścić cały układ paliwowy.

W związku z tym pytanie do Was, czy z tą usterką można dalej jeździć tym samochodem?(wymieniając często - powiedzmy co 10 tys filtr paliwa), czy lepiej nie ryzykować, być stratnym i go po prostu sprzedać? Jaki ewentualnie może być szacunkowy koszt naprawy tego typu usterki? Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź w temacie. Myślę, że ten temat może być przydatny również innym użytkownikom, którzy będą zainteresowani nim w przyszłości. Pozdrawiam i dziękuję.
Pepper
Obserwowany

14 Maj 2019, 23:04

Jeździć można dalej do czasu aż przestanie odpalać, później już jedynie regeneracja pompy i wtrysków jak i czyszczenie układu. Wymiana filtra nic nie da bo opiłki z pompy wędrują na wtryski, ew na tym odcinku zamontować filtr i aby przedłużyć ten proces tylko nie jestem pewny czy nie będzie problemów z odpalaniem bo może zmienić się ciśnienie na dopływnie do wtrysków
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie systemy zautomatyzowanej jazdy znajdziemy w samochodach?
    Science fiction czy całkiem nieodległa przyszłość? Samochody autonomiczne fascynują miłośników technologii od lat, a Ci, w żyłach których płynie benzyna, patrzą na nie sceptycznie. Pewnym jest jednak, że zaawansowane ...
    Czy Toyota planuje następcę MR2?
    Toyota od dawna zapowiada, że jej gama sportowych samochodów będzie składała się z trzech modeli. Obecnie na rynku jest oferowana Toyota GT86, a jeszcze w tym roku do pierwszych odbiorców trafi nowa Supra. Na ...

•