Ford Orion - auto gasnie na gazie

Ford Orion - auto gasnie na gazie

25 Mar 2008, 15:06

Witam,jestem tu nowy ale problem mam stary.Od czterech lat bylem szczesliwym posiadaczem instalacji ale auto zaczelo duzo palic i bylo slabe,wiec odwiedzilem warsztat w ktorym montowalem gaz.Po podlaczeniu do komputera mechanik stwierdzil ze parownik jest zalewany i trzeba wymienic w nim uszczelki.Niestety po wymianie tych wszystkich uszczelek odwiedzilem warsztat juz piec razy i dalej to samo.Auto odpalam na benzynie,po jakims czasie na gaz auto jedzie,lecz po jakims czasie czuje juz ze przestaje isc prycha no i oczywiscie gasnie.Po ktoryms razie zobaczylem ze parownik jest az zamarzniety,mechanik stwierdzil ze on zrobil wszystko ok ze to wina ukladu chlodzenia.Wczoraj zrobilem probe,uzupelnilem plyn na full,pojechalem w trase,oczywiscie przelaczyl na gaz jechal jakis czas i zgasl. Przewody wodne ktore dochodza do parownika gorace,parownik od dolu cieply ale tyl i cala gora zimna.Czy ktos mial moze podobny problem bo mechanik mnie juz zbywa,nie mam juz sil,zona jezdzi autem i jest przerazona,prosze o pomoc,z gory dziekuje.
miki66
Nowicjusz

Miejscowość: Walbrzych

Re: Ford Orion-auto gasnie na gazie

25 Mar 2008, 21:44

Ja na twoim miejscu,jeżeli zapłaciłeś temu gazownikowi za naprawę tego parownika i masz na to rachunek,to na początek postraszyłbym go sądem konsumenckim.Bo tak naprawdę robił coś i to spieprzył i jeszcze wziął kasę za to.A tak wogóle to jakiś chyba szmaciarz,a nie gazownik.
A jak to nie pomoże,to idz do rzecznika praw konsumenta i jak sprawa znajdzie się w sądzie,to masz ją wygraną.I jak ten niby gazownik nie naprawi ci tego(a musi za darmo,bo idziesz do niego z reklamacją),to jedz poprostu do innego gazownika i weź rachunek za naprawę.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Mar 2008, 22:49

Może filtr do wymiany?
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz

Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy od: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

26 Mar 2008, 16:12

W nawiazaniu na pewno jutro odwiedze tego fachowca,dzis wymienilem filtr powietrza tak jak kolega radzil,wymienilem tez pod filtrem ten przewod ssacy bo byl caly podziurawiony,no i oczywiscie wymienilem plyn i odpowietrzylem dalej uklad.Zrobilem przejazdzke i jest zdecydowanie lepiej ale jeszcze raz mi zgasl.Czy jest jeszcze cos co mozna zrobic we wlasnym zakresie,zanim pojade do tego fachowca????? Pozdrowienia i dzieki.
miki66
Nowicjusz

26 Mar 2008, 17:51

Filtr raczej nie ma tu nic do rzeczy,ani nawet ten przewód ssący,ale jego wymiana była jednak konieczna ze względu na jego stan.
Cały problem leży w ukladzie chłodzenia,który jest zarazem układem ogrzewania reduktora.Reduktor nie może być zimny,a oba przewody jednakowo ciepłe,tak jak w całym układzie chłodzenia.Przyczyna zimnego reduktora może leżeć najprawdopodobniej w nim samym - być może mechanik źle go poskładał.Jeżeli znasz się coś na tym,to możesz ten reduktor rozebrać i posprawdzac.Nie zapomnij wcześniej zakręcić zaworu gazu na butli i wypalić gaz pozostały w układzie.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

26 Mar 2008, 19:41

Dzieki,tylko mnie upewniles w moich domyslach,jutro sprobuje jeszcze wywalczyc cos na warsztacie a jesli nie to sprobuje zabrac sie za to osobiscie.Jeszcze raz dzieki,pozdrawiam.
miki66
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami
    Samochody wyposażone w silnik Diesla stają się coraz mniej popularne, a ich udział na rynku globalnym – po raz pierwszy w historii – spadł w tym roku do poziomu poniżej 50 proc. Równocześnie zyskują auta ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

• Re: Ford Orion-auto gasnie na gazie

31 Mar 2008, 15:59

Witam. Niestety po jeszcze jednych odwiedzinach w warsztacie i regulacjach,ustawieniach auto ma taki feler. Podczas jazdy po miescie wszystko ok,lapie temperature,parownik cieply. W sobote wyskoczylem na narty do Czech i niespodzianka. Podczas jazdy temperatura spada,parownik zimny u gory,auto gasnie na gazie. Jeszcze jedno pytanko,zauwazylem ze z tylu parownika jest miejsce na jakas srube czy zaslepke a ja tam nie mam nic,czy to moze miec jakies znaczenie????? Pozdrawiam.
    miki66
    Nowicjusz

31 Mar 2008, 21:26

Skoro parownik jest zimny,to nadal jest problem w układzie chłodzenia,albo w samym parowniku.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika