Gdzie warto kupić używany samochód

09 Wrz 2013, 12:52

no ale jak się kupi nowe z salonu to od razu na wartości traci, o jakieś ile 40%? a nie wiem jak wy, ale ja nie mam zamiaru jeździć jednym autem przez 15, czy 20 lat dopóki mi się nie rozleci.
For-Sys
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: krakow/lzn

15 Wrz 2013, 09:31

Nowe wcale nie oznacza że nie miało przygód. Bywam proszony o "asekurację" przy odbiorze nowego auta z salonu i czasami, rzadko ale jednak, trafiają się auta po ponownym lakierowaniu lub co gorsza są szpachlowane i malowane. :no:
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Wrz 2013, 15:13

Stresujące jest kupowanie używki i do tego traci się bardzo dużo czasu na nietrafione oględziny byłych przystanków autobusowych. Miałam szczęście, że swoje pierwsze Polo kupiłam od znajomej, starszej pani, ale potem szukałam dla siebie Mazdy i to było nie lada, niemiłe przeżycie.
W końcu trafiłam Hondę Accord od dealera samochodowego Honda Plaza w Warszawie i się na nią zdecydowałam. Jeżdżę niż od ponad pół roku i nic kompletnie się z nią złego nie dzieje, przy kupnie dostałam gwarancję, auto było kompleksowo sprawdzone w ASO. Polecam tego dealera jeśli chodzi o używki na pewno. Aktualną ofertę można znaleźć u nich na stronie, mają nie tylko Hondy.
rokita
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 07 1997
Auto: Honda Accord
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Paź 2013, 09:25

Gdzie kupić? Na ogłoszeniach sprzedajemy.pl w dziale motoryzacja jest z 15 tys do sprzedania, większość nie od handlarzy, albo z ogłoszeń z osiedlowego zieleniaka, z kartek na szybach na swoim osiedlu. Nigdy nie kupiłbym od handlarza.
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151

27 Paź 2013, 08:42

Chcesz kupić samochód szukaj najlepiej ogłoszeń prywatnych osób - samochód bez pośrednika. Jest wiele portali oferujących darmowe ogłoszenia. Znajdziesz tam pełno ofert sprzedaży samochodów, części czy też usług. Sprawdzisz samochód w jakiejś stacji i już kilka setek z prowizji dla pośrednika zostanie w kieszeni.
lulek5
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: corolla

28 Paź 2013, 08:33

Omijać handlarzy i to wszystko i mieć spokojną głowę.
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan GT-R
    Choć GT-R jest w zasadzie zupełnie nowym autem, wprowadzonym na rynek w 2008 roku, wprost wywodzi się od sportowych wersji modelu Skyline o takim samym oznaczeniu. A te nigdy nie były dostępne ze zdejmowanym dachem. Nawet ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

01 Lis 2013, 14:17

Opis ten nie wyczerpuje tematu, na pewno też nie rozwiąże wszystkich kwestii związanych z zakupem, ale ma szanse przybliżyć z czym należy się liczyć przy wyjeździe po auto. Nie traktuj go jako wyrocznię, zdrowy rozsądek to to co potrzeba żeby ustrzec się od kłopotów,a ten opis ma pomóc w tym wszystkim.
Wyjazd za granicę po auta zawsze niesie za sobą ryzyko powrotu bez niego. Można a nawet trzeba tak organizować wyjazd żeby do takich sytuacji nie dochodziło . Co warto zrobić :
1. Sprawdzić ile kosztują takie auta na np. mobile.de i porównać to z naszym budżetem. Najtańsze ofert, choć nie jest to regułą, lepiej odrzucić lub podchodzić do nich ostrożnie w myśl zasady „co tanie nie zawsze jest dobre”.
2. Jeżeli postąpiliśmy zgodnie z pkt.nr. 1 przystępujemy do typowania aut po które się wybierzemy za granicę. Czym więcej ich wybierzemy, tym bardziej podnosimy szanse na zakup dobrego auta. Minimalna, wg. mojej oceny, ilość wybranych aut to 4 szt. Nie oznacza to oczywiście że dopiero 4 auto kupimy, może tak być że już pierwsze zostanie kupione. Jednak bez „rezerwy” w takim przypadku możliwy jest powrót do domu bez auta. Jedno, dwa auta, to zdecydowanie za mało na organizowanie wyjazdu dalej niż poza nasze województwo. Jednak gdy ktoś zechce może jechać. Może ma informacje i pewność że auto jest w 100% takie jakiego poszukuje. Życzę aby tak było.
Czasami jednak trzeba zweryfikować marzenia co do wyposażenia, rocznika, koloru, gdy okazuje się że nie wystarcza nam pieniędzy na zakup dobrego auta. Zakup auta rok starszego nie powinien być naszą tragedią, rocznikiem się nie jeździ , ważniejszy jest dobry stan auta. Gdy się na takie coś nie godzimy, musimy dołożyć gotówki na zakup albo ryzykować zakup sprowadzonego auta. Trafiają się dobre i nie oszukane sprowadzone auta, ale są to odosobnione przypadki i zdarzają się bardzo rzadko. Nie możesz zakładać że do Ciebie uśmiechnął się los.
3. Zbieramy informacje aucie, wiadomo że koszty rozmów telefonicznych nie należą jeszcze do zbyt tanich, dobrym rozwiązaniem jest wysłanie zapytań do sprzedawcy drogą mailową. Pytania można zadawać różne , jednak na początku dobrze jest zapytać się tylko np. czy auto miało jakiś element malowany, czy wymaga w najbliższym czasie coś naprawy i tyle. Czekamy na odpowiedź która w wielu przypadkach przychodzi, wtedy przystępujemy do kolejnych pytań które każdy sam wymyśla. Dobrze jest min. poprosić o nr. VIN, zapytać się o książkę serwisową , czy będzie można odbyć jazdę próbną . Gdy auto jest poleasingowe ,zapytać się czy dowód rejestracyjny jest na miejscu , czy trzeba na niego czekać dzień lub dwa ,czy można płacić gotówką .itd.. Można też zapytać się ile sprzedający nam opuści na aucie. To jednak nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem gdy jeszcze nie widzieliśmy auta.
Pytań można zadawać wiele ale finalnie mimo np. zapewnień ze strony sprzedawcy, że auto jest w bdb. stanie, ma wszystkie dokumenty, jest bezwypadkowe i nawet żaden element nie był malowany, to i tak trzeba sprawdzić auto przed zakupem. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Bywa że sprzedający nie odpowiada na maila, ale to wcale nie oznacza że należy auto skreślić z listy.
4. Auta mamy wybrane. Pora przystąpić do układania planu wyjazdu . Wybrane auta a właściwie adresy gdzie stoją wklejamy np. w google maps. Teraz najtrudniejsze zadanie przed wyjazdem. Koszty związane z wyjazdem mogą być spore, samo paliwo gdyby przyszło przejechać np. całe Niemcy są nie do przyjęcia. Patrzymy czy są jakieś większe skupiska aut które wybraliśmy i tam warto się skierować po zakup auta. Nie warto też odrzucać aut które są na kierunku do skupiska, zawsze można je obejrzeć po drodze. Tak ustawiona trasa pozwala na rozsądne gospodarowanie naszymi pieniędzmi .
5. Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie od kosztów pobytu, leczenia w szpitalu. Koszt nie jest wysoki a ochrona przed poniesieniem dużych kosztów pobytu, nieoceniona.
6. Dojechaliśmy na miejsce. Pora przystąpić do oględzin auta. Dobrze jest posłużyć się miernikiem lakieru ale też trzeba mieć trochę wiedzy gdzie spojrzeć , bo sam miernik to nie wszystko. Po sprawdzeniu blacharskim , wypada gdy mamy komputer z programem diagnostycznym , podpiąć się pod auto , sprawdzić jakie błędy są zapisane w pamięci, następnie je wykasować. Zapytać się sprzedawcy czy możemy odbyć jazdę próbną i ją odbyć. Po przyjechaniu z powrotem podpiąć komputer i sprawdzenie czy nie pojawiły się jakieś błędy, jak tak, to trzeba się zastanowić jakie mają znaczenie dla nas i czy warto nadal rozmyślać nad zakupem właśnie tego auta.
7. Kupujemy auto . Kupując w komisie musimy otrzymać rachunek, nie zgadzamy się na jakieś umowy zakupu na tzw. ”Niemca”. Przed zakupem sprawdzamy Brief , nr VIN czy jest zgodny z widocznym numerem w aucie, sprawdzamy nasze dane na rachunku bo literówka może zatrzymać nas podczas rejestracji auta w kraju. Sprawdzamy prawidłowość wpisanych danych auta, kwoty jaką ustaliliśmy. Płacimy i jesteśmy od tej chwili właścicielami auta ale to nie koniec .
8. Żeby móc wrócić do domu musimy wykupić tablice tzw. „zjazdowe” , najczęściej obecnie kupuje się żółte tablice, czyli z żółtym paskiem na boku gdzie jest określony termin do kiedy można się na tych tablicach poruszać . Tablice te można wykupić w miejscowości gdzie nabyliśmy auto, a gdy tam nie ma W.K. w miejscowości gdzie jest. Problemem jest to że W.K. są czynne dla nas petentów do 12.00-14.00 godz. Co zrobić gdy kupiliśmy auto później ? Ano musimy czekać do następnego dnia roboczego żeby móc je wykupić w W.K. Dobrym rozwiązaniem jest nabycie wcześniej takich żółtych tablic. Można je kupić np. udając się rano do W.K. i wykupić , są one in blanco , po zakupie wpisuje się dane aut i można jechać. Drugim wariantem zakupu, jest zakup na granicy. Są firmy które zajmują się taką działalnością , wystarczy poszukać w google, firmy te mają swoje biura na granicy czynne całą dobę, jadąc więc po auto, zajeżdżamy do nich odbieramy wcześniej zamówione tablice i jedziemy dalej. Działając w ten sposób nie jesteśmy już ograniczeni terminem powrotu po zakupie auta, możemy od razu jechać do domu.
9. Po szczęśliwym powrocie do domu musimy zrobić tłumaczenie dokumentów, badanie techniczne, udać się do U.C. U.S. i W. Komunikacji , wykupić ubezpieczenie i od tego momentu możemy podróżować naszym autem.
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogs ... pewno.html
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Sty 2014, 14:05

Portale aukcyjne. Jeśli dobrze poszukamy możemy naprawdę znajdziemy coś dobrego. Trzeba tylko trochę cierpliwości. Ja przeglądałem różne oferty i w końcu mam fajnego kilkuletniego Opla.
marcin444
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 04 1975
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: nie mam

19 Lut 2014, 07:02

Obecnie to najlepsze rozwiązanie, mam na myśli zagranicę. Giełda zagranicą już nie jest tak dobra jak kiedyś, pochłania dużo czasu i nie ma gwarancji czy pojawi się na niej auto jakie szukamy.
Nasze giełdy tak jak i komisy oferują dużo sprowadzonych aut i trafić na dobry, nie oszukany egzemplarz wymaga wiele zachodu i odpowiedniej wiedzy
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Wrz 2014, 07:41

czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

24 Wrz 2014, 18:54

Wiesz co z tego co się zdążyłem zorientować to spora część właśnie sprowadza samochody lub kupuje przez serwisy do tego przeznaczone.
boczek952
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 30 03 1928
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi A8

12 Lis 2014, 11:29

W AutoOrder można tanio kupić dobre auto, sprowadzane z Niemiec, znam firmę, bo znajomy tam pracuje jako przedstawiciel, często jeżdżą z klientem do Niemiec na miejsce żeby zobaczyć auto.
Maniak1
Początkujący
 
Posty: 82
Prawo jazdy: 01 01 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,9 sdi
Paliwo: Diesel

23 Cze 2015, 15:13

Na pewno warto przyjrzeć się ogłoszeniom na stronie [reklama]według mnie zjada połowę znanych portali ogłoszeniowych w Polsce. Strona wykonana jest bardzo przejrzyście i są tam ciekawe oferty. Właśnie tam udało mi się kupić mój obecny samochód
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 07 Paź 2015, 08:46, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Polip
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 17 01 2003
Auto: Audi A4

23 Cze 2015, 15:36

i tylko po to się zarejestrowałeś żeby to nam powiedzieć ?
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Sie 2015, 11:34

Ja jestem zdania, że warto poszukać fajnych ofert w [reklama], czasami ludzie potrzebują szybko pieniędzy i sprzedają dużo taniej auto niż jest warte. Mi udało się złapać okazję na [reklama]jest tam sporo fajnych ofert.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 29 Wrz 2015, 09:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
hans54
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 16 01 1986
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG