Głośniki na tylnią półke

12 Wrz 2009, 20:55

Witam!
Mam zamiar kupić dwa głośniki na tylnią półkę, ale niestety nie wiem jakie. Posiadam radio Blaupunkt 4x40W oraz dwa głośniki w przednich drzwiach Kenwood KFC-1358S 4 OHMS 110W . W półce jest miejsce na ołośniki 20 centymetrowe. Chciałbym abyście mi pomogli wybrać jakieś głośniki. kwota do 200 zł. (za oba), za tą cene napewno nic ciekawego nie będzie ale myśle, że pomożecie mi w tym problemie ;)

z góry dzięki za pomoc !

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2009 16:39 ]
to jak pomoże ktoś mi ?

[ Dodano: Pon Wrz 14, 2009 22:44 ]
to jak pomoze ktoś mi /?? ;)
speed91
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Płock

27 Wrz 2009, 21:50

ja tez mam taki problem możecie coś napisać ? '_'
Maykel91
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: wiesz ?

27 Wrz 2009, 22:02

witam jeszcze raz ;) moze teraz coś mi pomozecie a dokładnie w podpowiedzeniu czy te głośniki nadadza sie do tego radia ?

te głośniki to:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

i który bedzie lepszy 4Ohm czy 8Ohm ?

dzieki za pomoc
speed91
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Płock

28 Wrz 2009, 07:07

Podejrzewam że ten 3 głośnik będzie najlepszy.
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

28 Wrz 2009, 11:33

ale one wystarczą do samego radia ? bo dodatkowego wzmacniacza to niechce dokupywac
speed91
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Płock

28 Wrz 2009, 13:25

Radia samochodowe mają zazwyczaj 4x28W RMS i 4x50 maks. Jak założysz głośnik o mocy 190W RMS to możesz sobie wyobrazić jak to będzie grało, poza tym końcówka mocy w radiu będzie bardzo obciążona bo praktycznie cały czas będziesz słuchać na maksa a i tak będzie się to wydawać, że jest jakoś za cicho. Łatwo w taki sposób spalić końcówkę mocy.
Najlepiej dobierać głośnik tak, żeby jego moc była dwu-krotnością (lub mniej) mocy kanału wzmacniacza. Dobrze zabudowany w półce głośnik 50W RMS będzie grał naprawdę przyzwoicie.

Chciałem wspomnieć też o jakości tych tanich bezmarkowych głośników. Moim zdaniem, szkoda kasy. Często puszczają luty, zaczynają trzeszczeć itp. Warto dać kasę na słabsze ale markowe typu JBL, Hertz, Blaupunkt, Pioneer. Osobiście mam Pioneera od wielu lat i naprawdę dałem im popalić, a do dzisiaj pięknie grają. Tanie kupiłem na próbę do inne auta i w zasadzie po roku jeden zaczał charczeć.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

28 Wrz 2009, 15:14

a coś takiego może być ?
[link do oferty na Allegro wygasł]
speed91
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Płock

29 Wrz 2009, 07:55

to chyba jakiś leżak magazynowy, od wielu lat Pioneer ma inne logo, spytaj czy sprzedawca daje jakąś gwarancję, jesli tak to spokojnie możesz brać, idealnie będzie pasował do wzmacniacza w radiu.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

06 Paź 2009, 20:17

mam jeszcze jeden problem związany z podłączeniem radia. Dokładnie z kostką ISO. Są przy niej kable żółty i czerwony (jeden do prądu ze stacyjki ,a drugi do stałego prądu z akumulatora? tak ? ) a z drugiej strony stały prąd z akumulatora. Przechodze do pytania jak mam podłączyć te kable? wszystkie trzy ze sobą czy ( żółty lub czerwony ) do pradu
speed91
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Płock

07 Paź 2009, 08:01

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Możesz trochę jaśniej? Jeśli dobrze zrozumiałem to w chwili obecnej wszystkie 3 kable łączą się ze sobą? Jeśli tak to radio podłączone na ciągłe zasilanie z aku (będzie grać bez kluczyka) będzie ci rozładowywać akumulator, jeśli zdarzy sie że nie będziesz jeździł przez np. tydzień to możesz nie odpalić samochodu. Jak jeździsz codziennie to nie będzie to miało dużego znaczenia.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

07 Paź 2009, 18:57

dobra podłączyłem kabel z akumulatora do zółtego z kostki jak narazie działa . Ale mam jeszcze taki problem gdzy samochód jest zgaszony odtwarzacz CD odczytuje płyte od razu, a gdy odpale auto radio wyrzuca płyte lub wyskakuje " error CD" (czy jakoś tak) czemu tak moze sie dziać ?

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 10:11 ]
musiałem coś zle podłączyć albo to wina radia bo nawet podczas hamowania czy skrecania płyta przestaje działać. ale nie wiem co może być z tym ze podczas zgaszonego silnika płyte odczytuje bez problemu, a przy właczonym nie chce grac z płyty ;/
speed91
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Płock
 
cron