Toyota Celica - jakie głośniki na tylną półkę (?) 200pln

24 Lut 2009, 15:15

Witam, poszukują ciekawych głośników do mojego autka. Niestety Celina nie posiada miejsca na głośniki w drzwiach dlatego zmuszony jestem zamontować je w pokrywie bagażnika. Hmm...jest w sumie miejsca na głośniki 100mm w desce rozdzielczej ale nie wiem czy jest sens kupowania takich maluchów...

Sytuacja wygląda tak: szukam w miarę tanich głośników lecz grających dość głośno. Póki co całość zasilana będzie jedynie pod radiem Blaupunkt Melbourne SD27 lecz planuję za 2-3mc kupno wzmacniacza oraz skrzyni basowej. Wiem, że głośniki które nie mają żadnej obudowy nie zagrają najlepiej lecz tak jak mówię póki co mam okrojony budżet lecz z czasem szarpnę się na skonstruowanie skrzyni i ulokowanie ich w bagażniku.

Troszkę grzebałem na allegro ;p i wywęszyłem takie oto głośniki:

6x9

BLAUPUNKT GTX 693 MK II [link do oferty na Allegro wygasł]

ALPINE SXE-6925S [link do oferty na Allegro wygasł]

CLARION SRQ 6920R [link do oferty na Allegro wygasł]


200mm

BLAUPUNKT GTX 803 MK II [link do oferty na Allegro wygasł]


Głośniki droższe, które kupię jedynie jeśli stosunek jakości do ceny będzie znacząco lepszy niż w przypadku tańszych(powyższych)pozycji:

HERTZ DCX 690 [link do oferty na Allegro wygasł]

Helix Dark Blue 62.1 [link do oferty na Allegro wygasł]


A więc czekam na wasze rady :) Wiem że Helix i DB to świetna marka lecz cena...troszkę spora jak dla mnie biorąc pod uwagę fakt, że lada moment matura, studia...i cała masa wydatków.


Na tylną półkę chyba najlepsze będą 6x9: jeśli miałbym kupić je na własną rękę to wziąłbym GTX 693(mają świetne opinie i są tanie - może udałoby mi się zbić skrzynie pod nie) lub Hertz które mają aż 95dB! lecz ta cena...trochę mnie odstrasza ;)

I gdybym kupił te GTX 693 to stać by mnie jeszcze było na kupno 100mm do deski rozdzielczej za max 60zł czyli np XLR-4439s [link do oferty na Allegro wygasł] czy też Magnat Car Fit 87 [link do oferty na Allegro wygasł]
brake
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Lut 2009, 17:10

z dobrych i tanich 6x9 polecam Herz albo JBL. Będziesz zadowolony. Jesli coś jest już tańsze to zazwyczaj, gorsze jakościowo. O ile ktoś kupi tańsze glośniki i jest zachwycony brzmieniem to np. po roku okazuje się że zimny lut się pojawił albo coś trzeszczy.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

24 Lut 2009, 17:33

a te blaupunkty? mają bardzo dobre recenzje i stać by mnie było na kupno 10cm głośników na przód bo jednak gdy jeździ się w więcej niż 2 osoby to nie można słuchać głośno muzyki gdyż osoby siedzące z tyłu są zagłuszane przez głośniki w bagażniku.

Teraz mam jakieś niemieckie Gelhard GXL G609T Prestige ;p 3 drożne.

Z JBL dość tanie są GTO927 bo za 160zł lub 937 za 169zł [link do oferty na Allegro wygasł]


CHYBA zdecyduję się na HERTZ DCX 690 lub JBL GTO 937 - tylko teraz które waszym zdaniem są lepsze??
brake
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Lut 2009, 20:20

j a bym wzioł hertza mój kumpel ma w audicy i naprawde ładnie grają i jak raz byłem w sklepie z car audio i tak z ciekawości zapytałem jakie są najlepsze to mi powiedział że hertza a potem jbla hociasz jbl ładniej się prezentuje ale i tak bym wzioł hertza
kali2407
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: SARNOWY K. KOŚCIERZYNY

24 Lut 2009, 20:43

JBL mają 2ohm więc odpada.
Twój kumpel pewnie ma wzmacniacz(?) Hertz mają 90W i w życiu nie wydusze z nich 95dB bez wzmacniacz który planuję kupić za 2mc, i teraz nie wiem co robić ;/ Czy kupić Hertz, czy Helixy które zagrają lepiej pod radiem ale które zapewne będę musiał sprzedać gdy kupię wzmaka...;/;/
Chyba się wkurzę i kupię blaupunkty za 120zł
brake
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Lut 2009, 22:22

racja mój kumpel ma wzmaka do tego magnata a tak wogule to ja bym kupił tego wzmaka chociasz jakigoś taniego miejszego na początek
kali2407
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: SARNOWY K. KOŚCIERZYNY
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lamborghini Centenario - trzy końcówki wydechu
    Centenario to niezwykle rzadkie auto - powstało jedynie w liczbie 40 egzemplarzy, w tym 20 w wersji coupé i tyle samo w odmianie roadster. A powód do stworzenia takiego samochodu był nie byle jaki - włoska marka ...

25 Lut 2009, 12:05

kali2407 napisał(a):racja mój kumpel ma wzmaka do tego magnata a tak wogule to ja bym kupił tego wzmaka chociasz jakigoś taniego miejszego na początek

tani na początek? odradzam, pieniądze wywalone w błoto, lepiej zaoszczędzić i kupić dobry, niż dwa razy wydawać kasę, na pewno nie uda ci się sprzedać za tego amplifire'a za jakieś satysfakcjonujące pieniądze. A na radiu te głośniki też będą grały z tym, że nie będą trząsły całą budą. Jeśli jeździsz z kimś w aucie to zazwyczaj tak głośno muzyki nie słucha się, bo przecież normalni ludzie ze sobą rozmawiają. Głośne zestawy sprawdzają się tylko wtedy jak dużo jeździsz sam.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

25 Lut 2009, 22:28

Wybór padł na Helixy - dlaczego? a no dlatego iż jeśli mam kupić wzmacniacz to przynajmniej porządną używkę (200-250zł z kablami) na co po prostu teraz nie mam czasu. Po analizie wszelkich wydatków doszedłem do wniosku, że wzmacniacz niestety musi poczekać jeszcze kilka miesięcy.
Mam nadzieję, że Dark Blue również ładnie zagrają w półce z mdf'u która już na nie czeka :) Oby było to zakup udany biorąc pod uwagę fakt iż Hertze są droższe jedyne 11zł lecz wzmacniacz jest w ich przypadku praktycznie niezbędny.

Co do słuchania muzyki - niestety Celica nie posiada głośników z przodu auta a jedynie z tyłu zmusza kierowcę do słuchania na troszkę większej mocy aby cokolwiek słyszeć...czyli jeśli dźwięk docierające do kierowce jest ok to dla pasażerów z tyłu może być zbyt dużo bo przecież mają membrany zaraz koło głowy ;)
Plusem mniejszej mocy tych Helixów jest właśnie fakt, iż radio da radę pociągnąć dodatkowe 100mm głośniki na które jest miejsce w desce rozdzielczej - to rozwiąże problem zagłuszania pasażerów :)

pozdrawiam :)

Co do 100mm to zainteresowała mnie firma boshmann a mianowicie ALX-44 [link do oferty na Allegro wygasł]
posiadają aż 93dB.
Ciekawe też są Blaupunkty BGx 402 HP lub już droższe (120zł) Hertz DCX 100.
Jeśli są 10' godne polecenia, najlepiej w cenie do 100zł to chętne wysłucham wszych rad :)
brake
Nowicjusz
 
Posty: 4