GOLF 4 1.4 16V - ciepły silnik nie odpala

10 Lut 2018, 11:40

witam, mam problem ze swoim autem, chodzi o to że gdy trochę pojeżdżę po mieście , silnik robi się ciepły i potem gdy go zgasze bo chce gdzieś tam wyjść i jak wrócę i znowu będę chciał go zapalić to już mi nie odpala, ostatnio miałem też problem z alternatorem , nie ładował tak jak powinien gdy włączyłem kilka rzeczy w aucie , i pojechałem na miasto , zostawiłem zgaszone, wróciłem po 10 minutach i już go odpalić nie mogłem, myślałem że to na pewno coś z tym alternatorem , ale gdy wróciłem po niego po 8 godzinach odpalił za pierwszym razem , a na pewno nie ma jak się naładować gdy stoi, co sądzicie o tym przypadku? z góry dziękuje za wszsystkie odpowiedzi
wojbar
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 19 04 2015
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Volkswagen Golf 4
Silnik: 1.4 16V 75 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • 10 Lut 2018, 12:35

    Do sprawdzenia czujnik położenia wału, on może powodować problemy z odpaleniem silnika jak jest ciepły (może być tak że nawet nie uda się go odpalić).
    wojbar napisał(a):ostatnio miałem też problem z alternatorem , nie ładował tak jak powinien gdy włączyłem kilka rzeczy w aucie
    Naprawiłeś ten problem? Alternator już ładuje poprawnie?
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    10 Lut 2018, 12:38

    Nie, jeszcze nie naprawiłem ale idąc droga logiki , to na pewno nie było to ze względu na to ze nie musiałem go ponownie ładować żeby mi odpalał tylko po jakimś czasie się ogarniał i odpalał , dzięki za odpowiedz , na pewno to sprawdzę
    wojbar
    Obserwowany
     
    Posty: 2
    Prawo jazdy: 19 04 2015
    Przebieg/rok: 16tys. km
    Auto: Volkswagen Golf 4
    Silnik: 1.4 16V 75 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1998