Golf 4. Bicie samochodu przy skrecie w prawo. HELP!

15 Wrz 2019, 11:26

Witam wszystkich, sprobuje sie streścić.
Posiadam Golfa 4 1998r. 1.6 benz+gaz, 100Km. Od jakiegoś czasu, nie mam pojecia jakiego (po wymianie przegubów, lub opon na letnie, lub bylo to już wczesniej) pojawiło się bicie samochodu przy skrecie w prawo. Jest to takie drganie, czuć wibracje, nie ma pukania, stukania. Pojawia się to tylko przy skrecie w prawo przy dużej prędkości, co najciekawsze przy odpuszczaniu gazu, przy dodawaniu gazu problemu nie ma, przy skrecie w lewo tez nie. Czuć to również na nierównosciach, wybojach na drodze przy prostych kołach.
Przeglad przeszedł, zawieszenie porobione - wahacze, sworzeń wahacza, przegluby, amory tył (przód sprawny), tylne tuleje przedniego wahacza. Żadnych luzów. Wyważenie kół zrobione i zbieżność.
Wiem ze to temat rzeka. Mam jeszcze kilka pomysłów ale moze ktos z was pomoże ukrócić moje cierpienia.
Lewa tarcza hamulcowa jest skrzywiona (czy to moze byc problem?)
Ktos mi powiedzial ze moze górne mocowanie amortyzatorów, ze moze półośki (choć luzów nie ma), łożyska (choć nie byloby bicia tylko chyba szum czy cos). Skrzynia biegów (mechanizm roznicowy) ale bylo spraedzane i skrzynia jest git. Przy zbierznosci wyszlo ze kola skierowane są lekko w lewo ale mechanik powiedział ze to nie ma wplywu na bicie.
Wiecej pomysłów nie mam a chcialbym to szybko wyeliminowac. Nawet zamienialem koła z przodu na tyl bo lewa opona jest wybrzuszona ale zmienilem to kolo na zapasowe i to samo. Pomóżcie
Seba045
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Wrz 2019, 20:28

sprawdz czy przegub jest dokręcony.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Wrz 2019, 13:42

No dokrecone.
Seba045
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Wrz 2019, 14:18

A jak naciśniesz lekko hamulec to problemy ustępują?
Seba045 napisał(a):Lewa tarcza hamulcowa jest skrzywiona (czy to moze byc problem?)
Skręcając w prawo dociążasz lewą stronę więc być może ma to związek.

Przy dużej prędkości występują te drgania?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Wrz 2019, 21:28

Przy dodawaniu gazu ustępuje problem, przy odpuszczaniu gazu lub hamowaniu jest wieksze bicie. Tylko przy skrecie w prawo ew. na wybojach na prostej drodze tez wystepuje. Tylko i wylacznie przy duzej prędkości, przy malej nie czuc nic.
Seba045
Nowicjusz
 
Posty: 3

28 Wrz 2021, 18:01

Witam czy problem został rozwiązany?
Bartek1000
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...
    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...

28 Wrz 2021, 18:38

Rozwiązałem problem
Bartek1000
Nowicjusz
 
Posty: 16

12 Paź 2021, 09:55

Witam… Jaka była przyczyna?
Yahoo1021
Obserwowany
 
Posty: 1