Seat Leon I - Poważny problem. Stukanie przy ostrym skręcie w prawo !

16 Cze 2018, 19:31

Jeżeli ktoś miał taki przypadek to pomóżcie, nie mam już pomysłów. Przypadek jest tego typu, kupiłem leona jakiś czas temu. Po paru miesiącach zaczęło coś lekko stukac z prawej strony, dźwięk metaliczny, później się nasiliło. Zacząłem od wymiany górnych poduszek amortyzatorów. Dodam, że stukanie jest ZAWSZE przy ostrym prawoskręcie i czasami na prostej drodze. Oczywiście tylko podczas jazdy. ok, po poduszkach amortyzatora wymieniłem poduszkę skrzyni. Dalej nic. Później 2 przeguby zewnętrzne. dalej nic. Łożyska + piasty obie strony. Stukanie nadal występowało. Wymieniłem prawą pół oś + przegub wewnętrzny, nic nie dało. Dziś wymieniłem również gumy stabilizatora , obie strony. Byłem na trzepakach, nic nie wykazało, u 5ciu , moze 6ciu mechaników, nikt nie może tego rozgryźć. Jeden stwierdził, że to może być wina skrzyni, że przy skręcie dostaje luzów i dlatego stuka. Koszt naprawy 800zł, piszę tutaj, bo nie chce już generować dodatkowych kosztów... Pomoże ktoś ??
Mayke
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 19 03 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat leon II FR
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

18 Cze 2018, 10:23

Mayke napisał(a):Zacząłem od wymiany górnych poduszek amortyzatorów.
Same poduszki wymieniłeś a jak łożyska? Sprawdzałeś czy one nie są zapieczone?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Cze 2018, 10:37

Dokładniej chodzi o łożyska w kole czy ogólnie o amortyzator ??
Mayke
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 19 03 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat leon II FR
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Lip 2018, 18:29

Przegub
baca1051
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Lip 2018, 09:44

Przegub wymieniony. Zewnętrzny i wewnętrzny. Jakiś inny pomysł?
Mayke
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 19 03 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat leon II FR
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

10 Lip 2018, 19:34

Może być to wina skrzyni, natomiast takie teorie na razie odpuść, ewentualnie niech to sprawdzi dobry mechanik. Końcówki drążków kierowniczych sprawdzane? Czy podczas skrętu występują też drgania czy samo stukanie?
MotoSzef
Nowicjusz
 
Posty: 19
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

11 Lip 2018, 14:13

Może przekładnia uszkodzona, warto sprawdzić
Dominik7411
Nowicjusz
 
Posty: 6

14 Lip 2018, 17:52

Ogólni mechanik, do którego zawsze zaprowadzałem samochód stwierdził, że zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie. Czy przeglądał drążki, tego nie wiem. Natomiast co do tych drgań, gdy skręcam i zaczyna stukać odczuwalne jest to w kierownicy. Że tak powiem "kolebocze" nią.
Mayke
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 19 03 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat leon II FR
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008