Stukanie (odgłos plastiku) w okolicy tylnego koła

Stukanie (odgłos plastiku) w okolicy tylnego koła

16 Lip 2018, 10:48

Hej,

mam dosyć specyficzny problem. Zacząłem słyszeć specyficzne stukanie w okolicy tylnego lewego koła, które pojawia się tylko na nierównościach czy chociażby trochę chropowatej powierzchni.

Jest to odgłos znany mi z autokarów tych starszych, gdzie stuka w taki wyrazisty specyficzny sposób. Brzmi to trochę jakby plastik, albo drgania przechodzące przez szybę (luzy). Może mi się wydaję nie wiem.

Pasażer z tyłu stwierdził, że na nierównościach czuć drgania i faktycznie zauważyłem coś podobnego, że aż telefon potrafi drżeć będąc położonym na półeczkę.

Poprosiłem osobę by usiadła na tym kole, a ja kucnąłem obok niego na postoju i mam wrażenie, a przynajmniej słyszę przy "skakaniu w aucie", że lewa strona w stosunku do prawej ma lekkie puknięcia (stuki).

Trochę mnie martwi to, że powinienem wyspawać gniazda, w których osadzane są tylne sprężyny, ale ostatnio budżet nie pozwolił, bo zrobienie całego zawieszenia kosztowało ponad 2 tys.

Czy byłby ktoś w stanie powiedzieć mi co to może być i jakie są powiedzmy widełki cenowe? Czy uda się to zamknąć w 400-450 zł? Auto dodam to jest Astra G 1.6 16V.

Pytanie też czy podnosząc auto i zrzucając koło byłbym w stanie coś zobaczyć i ocenić?
Frekz
Początkujący
 
Posty: 91
Zdjęcia: 8
Rejestracja: 18 Lis 2016, 12:18
Auto: Opel Astra

Re: Stukanie (odgłos plastiku) w okolicy tylnego koła

16 Lip 2018, 11:37

Przy tylnych amortyzatorach masz odboje i osłony. Przyjrzyj się czy to czasem nie ich sprawka.

Amortyzator jest suchy nie widać na nim wycieków?
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 1339
Zdjęcia: 8
Rejestracja: 25 Sty 2018, 15:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak uniknąć poślizgu? - dynamiczna sytuacja na drodze Jak uniknąć poślizgu? - dynamiczna sytuacja na drodze
    Koniec jesieni i początek zimy to czas, gdy wielu kierowców musi przyzwyczaić się do warunków atmosferycznych, które zwiększają ryzyko poślizgu. Jak nie dopuścić do wpadnięcia w poślizg oraz jak wyjść ...
    700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w UE 700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w UE
    Ponad 200 tysięcy pojazdów elektrycznych zostanie zarejestrowanych w UE w 2017 r. Ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może wynieść 700 tysięcy – prognozuje ...

  •