Stukanie (odgłos plastiku) w okolicy tylnego koła

Stukanie (odgłos plastiku) w okolicy tylnego koła

16 Lip 2018, 11:48

Hej,

mam dosyć specyficzny problem. Zacząłem słyszeć specyficzne stukanie w okolicy tylnego lewego koła, które pojawia się tylko na nierównościach czy chociażby trochę chropowatej powierzchni.

Jest to odgłos znany mi z autokarów tych starszych, gdzie stuka w taki wyrazisty specyficzny sposób. Brzmi to trochę jakby plastik, albo drgania przechodzące przez szybę (luzy). Może mi się wydaję nie wiem.

Pasażer z tyłu stwierdził, że na nierównościach czuć drgania i faktycznie zauważyłem coś podobnego, że aż telefon potrafi drżeć będąc położonym na półeczkę.

Poprosiłem osobę by usiadła na tym kole, a ja kucnąłem obok niego na postoju i mam wrażenie, a przynajmniej słyszę przy "skakaniu w aucie", że lewa strona w stosunku do prawej ma lekkie puknięcia (stuki).

Trochę mnie martwi to, że powinienem wyspawać gniazda, w których osadzane są tylne sprężyny, ale ostatnio budżet nie pozwolił, bo zrobienie całego zawieszenia kosztowało ponad 2 tys.

Czy byłby ktoś w stanie powiedzieć mi co to może być i jakie są powiedzmy widełki cenowe? Czy uda się to zamknąć w 400-450 zł? Auto dodam to jest Astra G 1.6 16V.

Pytanie też czy podnosząc auto i zrzucając koło byłbym w stanie coś zobaczyć i ocenić?
Frekz
Początkujący

Auto: Opel Astra

Re: Stukanie (odgłos plastiku) w okolicy tylnego koła

16 Lip 2018, 12:37

Przy tylnych amortyzatorach masz odboje i osłony. Przyjrzyj się czy to czasem nie ich sprawka.

Amortyzator jest suchy nie widać na nim wycieków?
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak poruszać się po kierownicy? Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...
    Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
    Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...

•  
    • Autotraper Moab Challenge, 2
      Lexus IS300h, przód
      MINI Clubman Bond Street
      Mitsubishi ASX - widok z przodu