Golf czy A3

05 Sty 2011, 18:34

Robercie,niestety musisz jeszcze poczytać o stosunkach masy auta do ilości KM.Ja piszę o Beemkach zwyczajnych, z dwulitrowymi silnikami.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Sty 2011, 18:35

stasiowski121 napisał(a):co do przekłamań licznika to z tego co się orientuję to w oryginalnym rozmiarze kół nie powinno być więcej niż 8-10 km/h a na pewno nie 20 km/h


GPS w łapki i się przekonasz. 5-10 km/h jest przy dużo niższych prędkościach. Przy 210 km/h przekłamanie rzędu 20 km/h to nic nadzwyczajnego.

PhantomASA1 napisał(a):Kurczę KUBUCH, ty Stary Wyjadaczu,ty się nie śmiejesz bo wiesz o czym mowa


Ani ja stary ani wyjadacz :mrgreen: Panowie nie rozumieją jednego. To Tipo nie rozpędziło się do tych dwóch pak w 3 sekundy tylko bujało się pewnie parę kilometrów a i to prędkość licznikowa tylko. Katalogowo jest 175 km/h i pewnie koło tego oscylowała realna prędkość.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

05 Sty 2011, 18:44

robert7 napisał(a):
PhantomASA1 napisał(a):Widzisz JIGsaw,trafiłeś w sedno,kierowcy BMW byli bardzo zmuleni,gdy nie byli w stanie od nas odejść,zapomniałem napisać o tym! :grin: Ja do dzisiaj wspominam tę jazdę.


Nie znam żadnego modelu BMW, które przegrałoby z Tipo :lol: , chyba że 518i E34 :twisted:


518i objechałaby to Tipo http://automobile-catalog.com/auta_cmp2.php

Duet Stasiowski - Phantom - gratuluje braku wiedzy z zakresu FIZYKI na poziomie szkoły podstawowej.
Ostatnio edytowany przez jiGsaw, 05 Sty 2011, 18:49, edytowano w sumie 1 raz
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Sty 2011, 18:48

GPS w łapki i się przekonasz. 5-10 km/h jest przy dużo niższych prędkościach. Przy 210 km/h przekłamanie rzędu 20 km/h to nic nadzwyczajnego.


Dokładnie jeszcze dochodzi do tego zmiana średnicy kół jeśli nie oryginalne koła np.alufelgi i opony... i tak wątpie zeby nawet na 20kilometrowym pasie startowym tipo rozpedziło sie do 200 a civic do 230 :razz: a pozatym nie chwaliłbym sie ze jechałem 200 na godzine takim trupem po drodze publicznej bo mogłeś narobić krzywdy bo pewnie buda trzyma sie na drzwiach tylko :razz:
Ostatnio edytowany przez nitro, 05 Sty 2011, 18:49, edytowano w sumie 1 raz
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

05 Sty 2011, 18:49

kubuch dobrze prawi , dlaczego ? jest przyjete w wiekszosci marek samochodow ( nie tylko tych starszych) ze przeklamania w predkosci danego auta dosiegaja az : 7 % !! w niektorych mniej w innych bardziej gorna granica to 7 % wiec latwo to policzyc , ze przy 200 km/h moze byc przeklamanie max 14 km/h POD WARUNKIEM, iz opony i felgi sa tego samego rozmiaru jak deklaruje producent ( to jest bardzo wazne !!) szeroki "lacz" juz moze auto blokowac, nie wspomne juz o innym rozmiarze felgi ....

Phantom wierze Ci, dlaczego ? katalogowo samochod ktory posiadal moj ojciec , primera 1.8 114 km 2001r. wyciagal 188 kmh .. W 2004 roku , czyli gdy mial okolo 3 lata przegonilem go z ojcem w niemczech ( on prowadzil, ja jeszcze nie mialem prawa jazdy nawet) 210 km/h na liczniku !!! szok
Wiec wierze, ze jesli auto jest zadbane, jest wprawny kierowca i dobre warunki, to moze pocisnac nieco wiecej... oczywiscie nie wiadomo tak naprawde ile jest przeklamania na liczniku ale wazne ze czuc ta predkosc i licznik pokazuje swoje....
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

05 Sty 2011, 18:51

Ja natomiast gratuluje Tobie najwyższego poziomu wiedzy na całym tym forum i nie tylko, dobrze, że mamy takich inżynierów w polsce bo naprawdę było by kiepsko z tym krajem.
Porównanie Tipo 1.9 TD z benzynową 518 nie ma najmniejszego sensu, bo przeciągnięte do 6 tyś obr. już na drugim biegu będzie daleko z przodu. Więc nie wiem czym tutaj tak błyszczysz.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tatra – nietypowa czeska ciężarówka
    Tatra – czeski producent samochodów ciężarowych słynie z niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych, a jego pojazdy są synonimem mobilności w najtrudniejszych warunkach terenowych. Korzystając z zaproszenia, ...
    Lexusa LC 500 Convertible - jak będzie cena?
    Polski oddział Lexusa udostępnił cennik najnowszego kabrioletu marki – modelu LC 500 CV. Napędzane 5-litrową V-ósemką luksusowe, sportowe auto z miękkim dachem jest dostępne w trzech wersjach wyposażenia, w tym ...

05 Sty 2011, 18:54

No według Ciebie i Phantoma to przecież taka E34 518i by nie miała szans z TIPO, bo jest za cieżka. :mrgreen: No i według Phantoma to Tipo jedzie dwieście, a E34 518i dwieście nie pojedzie. Testowaliśmy kupę aut o mocy 90km, zarówno benzyn, jak i dieselów i naprawdę - osiągnąć tym na prostej (RÓWNEJ) 180km/h gpsowe to nie lada wyczyn. No ale jak kaszlakiem jeździł 140km/h... gdzie w rzeczywistości mało który potrafił stówkę osiągnąć, to ja nie mam pytań. No, ale Octavia to w końcu klasa D. Może czas zmienić nazwę forum na  www.bajkidladziecinadobranoc.pl ?
Ostatnio edytowany przez jiGsaw, 06 Sty 2011, 22:25, edytowano w sumie 1 raz
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Sty 2011, 19:02

jiGsaw ogarnij sie troche ... zakladajac ze jechal 200 km/h tym tipo - kolega zaznaczyl zaraz na poczatku ze moglo byc troche z gorki ( czasem nie czujesz jak masz lekko z gorki a samochod poruszajacy sie z nadmierna predkoscia o wadze ponad 1100 kg moze bujnac sie juz o kilka km wiecej ! - polecam prawa fizyki) i biorac pod uwage fakt przeklamania na liczniku , stawiam iz w rzeczywistosci bylo to miedzy 180-190 km/h co jest w 100% realne !! katalogowo 175, te kilka km/h wiecej to nic nadzwyczajnego

wklejka na szybko : EDIT

" Liczniki samochodowe
nie są przyrządami pomiarowymi, a jedynie wskaźnikami mającym informować kierowcę
o przybliżonej prędkości jazdy i liczbie przejechanych kilometrów. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano, że muszą pokazywać zawyżone wartości. W Europie Zachodniej obowiązywała nawet w latach 90-tych norma określająca błąd zawyżania wskazań prędkościomierza w czasie jazdy z prędkością powyżej 60 km/h na 10% rzeczywistej prędkości plus 4 km/h. Na podstawie pomiarów mogę stwierdzić, że producenci pojazdów wciąż stosują tę regułę. Oznacza to, że jeżeli na prędkościomierzu wskazówka pokazuje 100 km/h, to pojazd
może poruszać się w tempie „zaledwie" 86 km/h..., a przy 200 km/h tylko 176 km/h. Zazwyczaj błąd jest trochę mniejszy i wynosi 6-8 procent, ale występuje zawsze (pomijam pojazdy w których założono większe niż nakazuje producent koła albo opony – w takim przypadku należy przekalibrować licznik, co można zrobić w ASO danej marki). "
Ostatnio edytowany przez dawid551, 05 Sty 2011, 19:05, edytowano w sumie 1 raz
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

05 Sty 2011, 19:02

Bez przesady, zadbany maluszek pojedzie więcej jak 110 km/h licznikowe, a i przypadki zamykania licznika też widziałem niejednokrotnie więc jeśli zamyka licznik to jakieś 120 km/h ciągnie. Swoją drogą to już pod samobójstwo się zalicza.
Pokaż mi gdzie napisałem, że 518 nie ma szans z Tipo? Bzdury wkładasz w moje usta a sobie tego nie życzę. Może czas zmienić nazwę forum na jakie BMW kupić?
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

05 Sty 2011, 19:05

Już widzę kaszlaka, który jedzie prawdziwe 120km/h... to 20% około w stosunku do fabrycznych osiągów. To tak jakbym ja napisał, że moja beta jedzie 240km/h... (chociaż jakby była Twoja to pewnie byś tyle pojechał :lol:). Skończ wypisywać te brednie, bo to po prostu poniżej wszelkiej krytyki.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Sty 2011, 19:11

Tipo 200 civic 230 beta 240 wiec po co kupować np subaru :razz:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

05 Sty 2011, 19:14

Ja widzę niemalże codziennie, nie tak dawno jak nie było jeszcze śniegu to pamiętam jak jechałem za nim coś ok 110 km/h właśnie. No ale jeśli Ty o maluchach nie wiesz co potrafią a czego nie to w rzeczy samej jest to poniżej krytyki i nie mamy o czym rozmawiać.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

05 Sty 2011, 19:19

Maluch 600 miał dłuższe przełożenia i miał sznase pojechac te 125 na godzine.... dobrze dłubniety malak da rade tylko kierowca musi być szatan
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

05 Sty 2011, 19:22

ja posiadam jeszcze malczana, w lato na drodze ekspresowej jechalem licznikowe 130km/h lewym pasem - usmiech kierowcow ktorych mijalem , bezcenny :lol:
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

05 Sty 2011, 19:39

Panowie jest na świecie jedna marka premium i nie ma możliwości, żeby inne auto było równie komfortowe, ekonomiczne, bezawaryjne i szybkie co auta tej właśnie marki więc skończcie te jałowe dyskusje.

stasiowski121 napisał(a):Może czas zmienić nazwę forum na jakie BMW kupić?


Proponowałem już jakiś czas temu ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013