Golf III 1.8 dziwny problem z gazem

25 Mar 2009, 23:27

Witam, na początku już powiem że jestem świerzym użytkownikiem samochodu z zainstalowaną instalacją gazową. Problem polega na tym że samochód na benzynce chodzi jak mażenie przełącznik przełancza benzyne na gaz przy 2000 obrotów i niby wszystko jest dobrze gdy jade na 3,4,5 nie odczuwam wiekrzych problemów ani utraty jakiejś wiekszej mocy(zawsze mi mówiono że to normalne że jest słabszy na gazie) , lecz gdy zwalniam do skrzyżowania (samochód wolno się toczy) redukuje do dwojki popuszczam sprzegło daje gazu to czasami ( w większości) samochód nie ma siły żeby ciągnąć się lub też pomalu sie rozkreca(odmula), to samo jest z ruszaniem nie ma mowy o szybszym zebraniu sie ze skrzyzowania z 1 ze stopu musi być to wolne ruszanie lub samochód gaśnie. Niemam zielonego pojęcia o co chodzi, proszę o pomoc.Acha dodam jeszcze jedno samochód zachowuje sie tak samo i przy zimnym i ciepłym silniku.
gróbylol
Nowicjusz
 
Posty: 6

26 Mar 2009, 00:10

Fajnie by było byś napisał jaka to instalacja, ale twoje objawy wyglądają na zwykłą konieczność regulacji.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

26 Mar 2009, 10:09

szcze że mówiąc to nie mam pojęcia jaka to instakacja w kabinie mam przełącznik z trzema opcjami takrze nie jest on w pełni zkąputeryzowany
gróbylol
Nowicjusz
 
Posty: 6

26 Mar 2009, 10:10

szczeże *
gróbylol
Nowicjusz
 
Posty: 6

26 Mar 2009, 12:22

Migaz ma rację...to są objawy zle wyregulowanej instalki.Może czas powymieniac filtry i wyregulowac wtedy całośc?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2009, 14:42

sprawdzałem filtry są nowe... pojadę na regulację jak bedą dalej problemy się odezwę
gróbylol
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    EURO NCAP: Pięć gwiazdek dla nowego Audi A3
    Zdobywając pięć gwiazdek, Audi A3 osiągnęło najlepsze wyniki w teście zderzeniowym przeprowadzonym przez Euro NCAP. We wszystkich kategoriach łącznie, model zdobył 88 na 100 możliwych punktów. Organizacja ds. oceny ...

27 Mar 2009, 16:19

no i po regulacji jest elegancko tylko pajawia się 2 problem zapach gazu w kabinie;/ co robić?
gróbylol
Nowicjusz
 
Posty: 6

27 Mar 2009, 16:50

Wróć jak najszybciej do gazownika,który robił regulację i wymieniał filtr,żeby ci to naprawił,bo coś spie...ył.Może to być jakaś nieszczelność,a czym to grozi to pisać chyba nie trzeba...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Mar 2009, 01:23

poczekaj poczekaj z tym obrazaniem gazownika, przecież właściciel też sprawdzał filtr i mówił, że jest nowy :?
gróbylol - pędzelek woda płyn do mycia naczyń i sprawdź szczelność.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

28 Mar 2009, 16:35

Może teraz jest tak wyregulowany,że nie przepala całego gazu..? Wtedy wylatywac może nieco ze spalinami i ma prawo byc to wyczuwalne wewnątrz auta. :roll:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2009, 22:38

Gazownik mógł coś źle dokręcić,albo filtr też mimo,żejest nowy może być uszkodzony.W pierwsdzej kolejności trzeba sprawdzić szczelność instalacji,a następnie zając się regulacją.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2009, 15:56

napewno zawitam w nie długim czasie do stacji porządniej i zobacze co jest grane , ale koleny dziwny problem pojawia sie co 1-2 dzień auto traci moment obrotowy i po dotknięciu śruby od obrotów lub terz lekkiego jej odkrecenia wraca na obroty;/ samo sie przestawia??rozregulowuje??
gróbylol
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Mar 2009, 18:36

w instalacji gazowej nie ma śruby od obrotów!! wszystkie pokrętła jakie są to regulacje składu mieszanki. Żeczywiście jest możliwe, że masz uszkodzony reduktor który zmienia parametry.
Sprawdziłeś szczelność instalacji? To akurat możesz zrobić sam.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

29 Mar 2009, 19:18

Migaz ja tutaj zgodziłbym się z Moderatorem wybacz ni cholery nie mam już zaufania do gazowników,gdyby nie ty sądziłbym,że wszyscy są niekompetentni i nieuczciwi,twierdzę tak ze swego doświadczenia a mam w zanadrzu przykłady żenujące,ty sam radziłeś mi w jednym z tych przypadków ,dlatego nie dziw się naszym opiniom,ja załuję tylko ,że Warszawa jest tak daleko bo ty według mnie jesteś osobą kompetentną,znasz się na tym co robisz i jesteś uczciwy a bez tego ani rusz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Mar 2009, 20:11

Abyłeś na 1 przeglądzie u gazownika po 1000km. Zawsze się jeździ. Tam ci wszystko zrobią. To mi wygląda na złą kalibrację. Tylko nie z ryjem do gazownika tylko spokojnie.
MR.Miał
mrmial
Nowicjusz
 
Posty: 4