Gotujący się płyn chłodzący po wymianie rozrządu ...

Gotujący się płyn chłodzący po wymianie rozrządu ...

06 Mar 2018, 19:59

Tydzień temu zaprowadziłam do wymiany rozrządu Vw Lupo 1.4 benzyna. Po odbiorze jechałam jakieś 30 km do miasta sąsiadującego, w czasie jazdy zauważyłam zapach spalenizny oraz kontrolkę cieczy chłodzącej. Mechanik powiedział, że zapchany był wąż który się odłączył od silnika, a cały olej z silnika podobno się wylał. Mechanik zarzekał się że wszystko jest już sprawne. Szczęśliwa z tego zakończenia sprawy udałam się na zakupy. Niestety po przejechaniu 2km ciecz chłodząca znów się zagotowała, prócz tego zapaliła się kontrolka silnika a z lewej strony od kierowcy cały czas coś szoruje i strasznie głośno to słychać, a pod maską wychodzą dźwięki spięć. Co może być tego przyczyną ?
karola111299
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 12 2017
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: volkswagen Lupo
Silnik: 1.4 benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Gotujący się płyn chłodzący po wymianie rozrządu ...

07 Mar 2018, 01:17

Czy przy okazji rozrzadu byla wymieniana pompa wody? Jak szybko samochod nabiera temperature robocza?
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM

07 Mar 2018, 07:08

Tak pompa wody również była wymieniana, jak wyżej pisałam przejechałam 2 km a płyn chłodniczy miał 120 stopni
karola111299
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 12 2017
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: volkswagen Lupo
Silnik: 1.4 benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2018, 10:16

Moze warto by sprawdzic czy uklad nie jest zapowietrzony, czy mechanik nie wlal jakiejs wody zamiast plynu chlodzacego. Jak wyglada olej? No i warto by poogladac pzewody i posluchac z jakiej okolicy dochodza odglosy spiec i skad zajezdza spalenizna. Pozdrawiam.
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM

07 Mar 2018, 16:13

A ja uważam, że należy z tym autem wrócić do tego partacza i niech naprawia co spieprzył. Ewentualnie niechaj oddaje kasę i zaprowadz auto do innego mechanika. Bo skoro przed wymianą rozrządu było wszystko ok, a jak auto wyjechało od mechanika i zaczeły się problemy, to wina ewidentnie mechanika.
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Fotoradary połączone w jedną sieć - tak będzie w Polsce! Fotoradary połączone w jedną sieć - tak będzie w Polsce!
    Nowy system ma działać błyskawicznie - kierowca dostanie mandat już po kilku godzinach od przekroczenia prędkości, a dzięki dużej liczbie radarów, piraci drogowi poniosą karę za niemal każde przekroczenie prędkości ...

•