H. Civic VII 1.4iS OBD II Błedy: P0340 i P0344

H. Civic VII 1.4iS OBD II Błedy: P0340 i P0344

18 Mar 2018, 17:40

Honda Civic VII 1.4 iS 2004r

Dwa tygodnie temu wymieniony kompletny rozrząd, olej itp. Zrobione 300km.
Wczoraj jadąc prostą drogą przy prędkości ~130km/h poczułem przerwę w mocy, po czym nagle odżył i jechał bezproblemowo dalej. W drodze powrotnej na trasie, jadąc trochę więcej ~140km/h auto zgasło, po wyhamowaniu zapalił i podczas rozpędzania znów zgasł. Zjechałem na pobocze odczytać wywalone kody błędów -

P0344 Czujnik położenia wału rozrządu - przerwa
P0340 Czujnik położenia wału rozrządu - usterka

Miałem na początku problem z ruszeniem występowało dławienie, lecz po kilku minutach delikatnie ruszając auto zaczęło jechać. Dotarłem do domu jadąc spokojnie max 90km/h. Nie szarpało, nie przerywało (jadąc delikatnie).
Kilka dni wcześniej auto przy większej prędkości nie ukazywało żadnych problemów - zachowywało się normalnie.

Wymianą zajmował się solidny i uczciwy mechanik. Wyczytałem, że problem dotyczy czujnika położenia wału - czy to ma coś wspólnego z wymienianym rozrządem ? Dana część nie była wymieniana. Na chwilę obecną po skasowaniu błędów przy spokojnej jeździe nie ma problemów.

Czujnik się już kończy i należy wymienić (~250zł ? ) , czy jest opcja chwilowego problemu, skoku napięcia na elemencie ?

//Edit
Właśnie miałem do pokonania trase 30km, po 8km średniej jazdy 3k obrotów max 100km/h wyskoczyły znów błędy, na biegu jałowym gaśnie pow 4k obrotów. Chwila "odpoczynku" , dalsza droga > spokojnie do 2 tys obrotów i max 80km/h LEKKIE szarpnięcia 2-3. Po przejechaniu 2/3 całej trasy postanowiłem docisnąć na jałowym ładna odcinka, przyśpieszenie płyne bez szaprnięć , przy przekroczeniu 100km/h żadnych problemów.

Jeśli byłby to ten czujnik, auto przypadkiem nie powinno jednakowo reagować na dane obroty i prędkości ?
Exeant
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 10 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VII Sport PoLift
Silnik: 1.4 iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: H. Civic VII 1.4iS OBD II Błedy: P0340 i P0344

04 Maj 2018, 11:51

Exeant napisał(a):Jeśli byłby to ten czujnik, auto przypadkiem nie powinno jednakowo reagować na dane obroty i prędkości ?
Niekoniecznie, czasem np. przy czujniku który szwankuje nie odpalisz auta na ciepłym silniku ale już podczas jazdy będzie ok. są różne sytuacje.

Sprawdź w pierwszej kolejności wtyczkę od czujnika i kabel który idzie do niego, możesz go też wyjąć i zerknąć jak wygląda, wyczyścić i zamontować ponownie. Jak problemy będą dalej występowały to prawdopodobnie będzie konieczna wymiana.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: H. Civic VII 1.4iS OBD II Błedy: P0340 i P0344

17 Maj 2018, 16:01

Kolego, spójrz na date tematu xd. Wszedłem tu tylko dlatego, że otrzymałem powiadomienie na maila. :lol:

Na innym forum odpowiedź otrzymałem niemal od razu, co mi bardzo pomogło. Efekt końcowy (kopiuj wklej) :
"Auto odebrane... Kwota łączna 530zł... Jak się okazało jest czujnik wału i czujnik wałka. Oba kosztują podobnie czyli około 200zł (lepsze zamienniki). Po wymianie jednego z nich, auto odpalało, jeździło lecz... po wkręcaniu na większe obroty dłąwił się i przygasał, wymiana drugiego pomogła.
Ciekawostka: 1 z czujników był fabrycznym - Denso, natomiast drugi już musiał być wymieniany. "
Exeant
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 10 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VII Sport PoLift
Silnik: 1.4 iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają
    Każdy kierowca zna temat kontrolek które wyświetlają się na desce rozdzielczej (liczniku) przed każdym odpaleniem silnika. Nie są to jednak wszystkie kontrolki które możemy zobaczyć na naszym liczniku. Większość ...
    Limuzyna Audi A8 L extended Limuzyna Audi A8 L extended
    Życzenie klienta jest priorytetem dla czterech pierścieni, nawet wtedy gdy wymagania wydają się niezwykłe. Przykładem takiego podejścia jest przygotowanie specjalnej wersji Audi A8. Na zamówienie jednego z europejskich ...

•