1.6HDi problem z dolotem - dziwny odgłos

1.6HDi problem z dolotem - dziwny odgłos

12 Maj 2018, 15:32

Witam posiadam peugeota 307 sw 1.6hdi od 3 dni mam dziwny odgłos z prawej strony silnika tak jakby na obrotach uciekało gdzieś powietrze, myślę że to z tej rury potrzebuje pomocy żeby odszukać części

Image
Image
Moros
Nowicjusz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 05 05 2016
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Peugeot 307
Silnik: 1.6 hdi 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2007

Re: 1.6HDi problem z dolotem - dziwny odgłos

17 Maj 2018, 23:39

Masz tam dwie opaski więc ściągnij i sprawdź czy jest cały ten łącznik. jest on gumowy więc łatwo go zdiagnozujesz :)

Ta rura to po prostu przewód powietrza tak to opisują. Numery referencyjne OE: 0382NY, 0382HK ale sprawdź jeszcze dokładnie jak znajdziesz czy faktycznie będzie pasowało.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota silniki 3S-GE / GTE Toyota silniki 3S-GE / GTE
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 litry. Zalety: dostępność, dobry potencjał do tuningu, duży dostęp do części zamiennych. Klasyczne jednostki 3S-GE / GTE powstały zgodnie z tradycyjnym podejściem do sztuki ...
    Motocykliści pomiędzy sznurami samochodów stojącymi w korku? Motocykliści pomiędzy sznurami samochodów stojącymi w korku?
    No i wreszcie wszystko jasne! Motocykle mogą poruszać się pomiędzy pasami! Wspólnie z redakcją Wysokich Obrotów, dodatku motoryzacyjnego Gazety Wyborczej, zadaliśmy pytanie, które od pewnego czasu nurtuje ...

•  
    • Fiat Ritmo Abarth 130, 2
      Lamborghini Gallardo, nocny wyścig równoległy
      Moto Piknik Tychy 2009
      BMW M6 Gran Coupe, deska rozdzielcza