Hamulec ręczny jest trochę luźny - Opel Vectra B

08 Sie 2022, 19:04

Vectra B 2001r 2.2 DTI

Hamulec działa tak jak należy narazie , autem nie da się ruszyć gdy jest zaciągnięty hamulec jednakże jest on trochę luźny i żeby trzymał tak jak wyżej napisałem trzeba go zaciągać pod sam podłokietnik. Auto mam już 4 miesiące, widzę względem zakupu że trzeba go zaciągać wyżej więc jak rozumiem z czasem trzeba by było go jeszcze wyżej niż teraz.

Z tyłu są tarcze hamulcowe. W Astrze G było coś takiego jak samoregulator , tyle że tam były bębny , czy tu też takie coś występuje? Czy luzowanie się ręcznego spowodowane jest tym że klocki i tarcze się kończą ? Czy po prostu linka ręcznego sama w sobie się poluzowała?

I ostanie pytanie , jeśli to sprawa naciągnięcia to czy bez możliwości podniesienia auta jestem w stanie coś zrobić czy zostaje mi jednak warsztat?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

08 Sie 2022, 20:25

ineedl napisał(a):Z tyłu są tarcze hamulcowe.
Ale nie wykluczone że ręczny jest tam bębnowy. Trzeba się przychylić i sprawdzić , zajrzeć gdyż widzę że możliwe są dwa układy . Pierwszy gdzie linka ręcznego jest podłączona do zacisku , drugi gdzie linka kończy się przy piaście . Sądzę jednak że ręczny masz bębnowy . Taki tam układ tarczy i bębna w jednym . Mogę się mylić więc trzeba sprawdzić . Jeśli już tak to tutaj najpierw regulujemy odstęp szczęk od tego niby bębna według procedur . Potem możemy naciągnąć linki przy dżwigni ręcznego . Jeśli dalej czynności są nie zadawalające należy układ rozmontować i wymienić zużyte części .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Sie 2022, 08:41

Skoro hamuje dobrze na 2 kola to luz wystarczy skasować na dźwigni hamulca ręcznego.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4