Hamulec ręczny na zakręcie! jak to się robi?

05 Mar 2008, 13:30

Opanowanie poślizgu a kontrolowana w nim jazda to dwie różne rzeczy...
Susza tłumi, zagłusza, wywija i o dno wali... Zachwiany... Zachwiany...
SuperFly
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 179
Miejscowość: brać hajs?

05 Mar 2008, 13:48

no niestety

ale można też zapłacić 500 pln za szkołe bezpiecznej jazdy
lub za szkołe driftingu
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław

05 Mar 2008, 21:19

Ja prawka jeszcze nie mam, a ręczny mam już opanowany... aż sam się dziwie:) chodź jak ostatnimi czasy(rok), często zostawałem sam w domu tzn, sam z samochodem to się ćwiczyło :lol: a teraz to każdy zakręt idealni:) tyle ze jeszcze nigdy nie próbowałem na furze z tylnym napędem... :(
sirf3ar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 77
Auto: Nie mam

05 Mar 2008, 22:17

sirf3ar napisał(a):Ja prawka jeszcze nie mam, a ręczny mam już opanowany... ...często zostawałem sam w domu... ....zakręt(z niemieckiego zakręt kurve) idealnie:) ,,,tyle ze jeszcze nigdy nie próbowałem na furze...(a ja nie robiłem tego w windzie)

Ok to było bezczelne:)
A teraz do tematu;)
Ręczny, a drift to dwie różne rzeczy.
nie przesadzaj z prędkością na początku:) znajdź gdzieś lód. (NIE JEDŹ TYLKO NA ZAMARZNIĘTY AKWEN WODNY!!!!) na nim łatwiej poćwiczyć driftowanie. Jeżeli driftujesz na ręcznym pamiętaj o szybkim odpuszczeniu ręcznego. zadługo = zawolno = nici z driftu. Cóż wszystko trzeba wyczuć i wszystko przyjdzie z wiekiem i nabytym doświadczeniem ;)
Ja mile wspominam drift na parkingu BWM m3 coś koło 2 literków, ja nie pamiętać rocznika... mmmm prędkości nie były zabójcze... ale to uczucie, że się driftuje;D Miodzio-lodzio!!:)

tu masz takie miejsce [link nieaktualny] gdzie ja chętnie bym poszalał:)
jazda
Nowicjusz
 
Posty: 19

24 Mar 2010, 18:17

Szkołę driftingu? Możesz jakąś polecić?
ne0
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Poland

24 Mar 2010, 23:44

Ja mile wspominam drift na parkingu BWM m3 coś koło 2 literków, ja nie pamiętać rocznika.

puknij się w łeb lepiej a nie głupoty tu wypisujesz, BMW M3 może jeszcze 316??
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

11 Sty 2021, 14:24

ja mysle ze tak minimalnie przy 150m/h
150 zmiana reki :naughty:
Pokusa
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Sty 2021, 14:40

Pokusa napisał(a):ja mysle ze tak minimalnie przy 150m/h
Jasne i do drugiej próby nie doczekasz.

Najlepiej jest popróbować sobie samemu na jakimś wolnym plasu jak trochę popada śnieg. Wtedy najlepiej wyczujemy auto, trzeba tu pamietać że w takim przypadku prędkości nie muszą być wysokie i wystarczy 15-20km/h żeby się już poślizgać. Na publicznej drodze lepiej tego nie robić z racji bezpieczeństwa.

Jeżeli ręczny bieże nie równo to może być też problem podczas próby uślizgu tylnych kół. No i tu chyba najlepiej to wychodzi autem z przednim napędem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34