Hatchback do 9-11k.

Hatchback do 9-11k.

16 Mar 2019, 17:44

Witam,
Całą swoją przygodę kierowcy (4 lata) spędziłem z jednym samochodem - Fordem Focusem 1.8TDCi z 2009r. Wszystko w tym samochodzie mi pasowało: wyglad, osiągi, spalanie, koszty eksploatacji... Niestety jakiś czas temu w wyniku wypadku poszedł na żyletki i zmuszony jestem poszukać czegoś nowego. Budżet jaki mam - około 10 tys, nie pozwoli mi znaleźć takiego samego samochodu a jako, że w te klocki jestem raczej zielony postanowiłem zwrócić się o pomoc tutaj. Najbardziej zależy mi na podobnej wielkości i osiągach. Rzadko kiedy przekraczam prędkość 130km/h, ale nie chcialbym mieć większych problemów z wyprzedzeniem tira. Co do silnika to raczej benzyna, bo większość z 800-1200km, które robię w miesiącu jeżdżę po mieście. Z aut które na razie zwróciły moją uwagę to : Grande Punto, Citroen C4, Mazda 3 no i oczywiście Ford Focus z wcześniejszych roczników, jednak chyba chciałbym spróbować czegoś nowego. Co sądzicie o wyżej wymienionych modelach, na co zwrócić uwagę, a może polecicie coś jeszcze? Dodam, że w grę wchodzą również wersje van dwuosobowe. Z góry dziękuję za pomoc.
oskk112
Nowicjusz

Re: Hatchback do 9-11k.

17 Mar 2019, 15:34

C4 sobie odpuść bo auto ma sporo bolączek,Mazda 3 ok ale ma duży problem mianowicie rdza..
Może jakaś Astra H? Za 11k znajdziesz coś z początku produkcji.
[link wygasł]?
Fajną opcją może też być Peugeot 307.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

20 lat na podium – Toyota Camry w USA 20 lat na podium – Toyota Camry w USA
    Toyota Camry, choć jest japońskim samochodem, bardzo silnie kojarzy się z Ameryką. Nie tylko dlatego, że jest sporym sedanem, czyli typem auta, które Amerykanie lubią najbardziej. Camry to absolutny amerykański bestseller, ...
    Ryzykowne rozmowy podczas jazdy Ryzykowne rozmowy podczas jazdy
    Rozmowa przez telefon, pisanie SMS-ów podczas jazdy czy manipulowanie przy innych urządzeniach elektronicznych sprzyja dekoncentracji i roztargnieniu kierowców. Kiedy kierowca pisze SMS-a w trakcie jazdy, ryzyko ...

•