Honda accord 1994 rok jaki gaz?

14 Sie 2007, 17:47

mam hondę accord silnik 2.0 1994rok i mam zamiar zamontować gaz, który będzie lepszy? Z sekwencja czy bez sekwencji w 100% wystarczy? Z reguły z sekwencją jest lepszy ale czy do mojego silnika będzie to duża różnica?
Mandzur
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Sie 2007, 18:48

Nie kojarzę akurat tego silnika,więc jakbyś mi podpowiedział jaki masz w tym silniku wtrysk paliwa - wielopunkt,czy sekwencja) i jaki masz kolektor - odlew czy plastik,czy masz katalizator i sondę lambda.
Na temat instalacji gazowych,które mółbyś zamontować,to można napisać kilkustronicowy referat.Lepiej będzie jak poczytasz sobie o tym,używając Google.Poczytaj o generacjach instalacji gazowych.Jest ich aż pięć,z czego pierwsza odpada,ponieważ jest tylko do silników gaźnikowych.
Oczywiście najlepsza jest sekwencja gazu w fazie lotnej,a jeszcze lepsza sekwencja gazu w fazie ciekłej.Przy tych instalacjach praktycznie silnik nie traci nic ze swojej mocy,a zużycie paliwa jest o około 5% większe niż zużycie benzyny.Dla porównania zwykła instalcaja II generacji - silnik jest o około 20% słabszy i pali około 20% więcej gazu niż benzyny.Ale różnica w cenie też daje do myślenia - II generacja około 2000PLNów,IV około 5500PLNów,a V ponad 9000PLNów :?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000