Honda Accord Type R - przekręcony silnik

06 Lis 2012, 14:12

Witam.
Posiadam Hondę Type R z silnikiem od Preludy - H22A. Został wzmocniony tytanowymi sprężynkami i talerzykami, rozrząd ma około dwóch tygodni, wraz z napinaczem. Jak to dość często bywa w ATRach zamiast czwórki wrzuciłem dwójkę, przy około 7800. Puściłem sprzęgło wskazówka obrotomierza wyleciała poza skalę (9000). Problem leży w braku problemów. Oleju nie zaczęło przepalać, żadnych dymów, dziwnych dźwięków (jedynie mam wrażenie jakby "świstu" na trójce, przy 3000 rpm, ale chyba sobie wmawiam) stuknięć, mocy nie stracił.
Stąd pytanie, czy miałem wiele, wiele szczęścia, być może dzięki wzmocnionym częściom w silniku, czy za jakieś 500 kilometrów wszystko się wysypie (od tego czasu zrobiłem z jakieś 40 kilometrów, dwukrotnie nawet kręcąc do końca)? Jak zdiagnozować problem, na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji, żeby mieć pewność, że wszystko w porządku (np. cieknące oleje, zgrzyty w skrzyni itp.)? I czy być może Wam zdarzyło się kiedyś odwalić podobny numer i jak to się skończyło?
Dzięki, pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Andrzejek8, 07 Lis 2012, 01:37, edytowano w sumie 1 raz
Andrzejek8
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Honda Accord

06 Lis 2012, 19:20

Odwaliłem podobny numer,ale 190 tką,wrzuciłem sobie przy dużej prędkości ten bieg 2-kę,przeznaczony do ruszania pd górę lub ciągnięcia przyczep,nigdy tak się za kierownicą nie wystraszyłem,tak ryknęło i szrpnęło,że serce mi stanęło a moja mama chyba zemdlała,nic się silnikowi nie stało,po tym wydarzeniu zrobiłem wiele tysięcy km.Wniosek?Może się coś stać,ale nie musi,ja silnik przekręcilem i to solidnie :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Lis 2012, 18:15

hahaha jeśli h22a to na pewno nic mu się nie stało;) kolego w fordzie escordzie 1.3;) przy 130km/h ładował 2 i wszystko było git... no oprócz tego że w końcu panewka krzyknęła dość;)
danielH
Nowicjusz
 
Posty: 10
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 20 11 2008
Auto: Honda Accord
Silnik: f20z1 131KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...
    Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...