Honda Accord - wymiana świec

Honda Accord - wymiana świec

08 Lut 2018, 20:09

Witam, mam pytanie.. jeżeli podczas przeglądu świec jedna z nich przypadkiem została uszkodzona tj. upadła na ziemię i wygięła się elektroda to czy muszę wymieniać wszystkie świece czy wystarczy tylko ta jedna? dodam ,że to świece irydowe i same w sobie wyglądają bardzo dobrze :unsure:
szybkieauto93
Obserwowany

Auto: Honda Accord vi

Re: Honda Accord - wymiana świec

09 Lut 2018, 10:33

Jaki przebieg mają świece i czy jeździsz na LPG?

To że świeca upadła i nie widać innych uszkodzeń poza tymi o których piszesz nie znaczy że tak jest. Uszkodzenia mogą być wewnętrzne i nie widoczne gołym okiem. Oczywiście można założyć taką świecę po odpowiednim ustawieniu elektrony i sprawdzić czy nie będzie generowała problemów. Trzeba ją dokładnie obejrzeć i przyjrzeć się czy porcelana nie jest gdzieś pęknięta i uszkodzona. Raczej nie powinno się wymieniać jednej świecy no chyba że są nowe i mają niewielki przebieg.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

09 Lut 2018, 10:59

Świece najlepiej kompletami wymieniać bo kupisz nową i będzie dobrze pracowac, a 3 padnie i tak w kólko. Potem jedna nowa i 3 nowe , więc lepiej kompletem od razu.
'' Bo ja czuje się maleńki jak robak, ale króla nie widzę większym od Siebie...''
gruber99
Aktywny

Zdjęcia: 0
Auto: Suzuki Baleno, Vw Passat B4
Silnik: 1.3 86 km

09 Lut 2018, 15:14

świece mają około 5 tyś. km, jeżdżę bez gazu. Zdaję sobie sprawę ,że mogę być na niej inne uszkodzenia, zresztą tak czy siak ona jest do wymiany, bardziej chodziło mi o to czy muszę wymieniać cały komplet czy wystarczy tylko tą jedną, ja jednak wolałbym nie prostować, jakoś wolę tak nie majstrować, a nóż się elektroda ułamie i będzie kiepsko.

@gruber99, czyli nawet przy tak niskim przebiegu lepiej wymienić wszystkie?
szybkieauto93
Obserwowany

Auto: Honda Accord vi

09 Lut 2018, 19:16

No skoro wymieniasz jedną to wymień od razu komplet bo to się kompletami zmienia, bo potem 3 cylindry działa okej, 1 źle. Wiec wymień 4, a spokojna głowa jest..
'' Bo ja czuje się maleńki jak robak, ale króla nie widzę większym od Siebie...''
gruber99
Aktywny

Zdjęcia: 0
Auto: Suzuki Baleno, Vw Passat B4
Silnik: 1.3 86 km

16 Lut 2018, 21:03

Nie wymieniaj kompletu i tez nie prostuj, jak ta swieca ma dopiero 5kkm, dołuż jedna oczywiscie ten sam model i za kilkadziesiat tys wymienisz komplet ty czy tam ktos sobie.
RIDE or DIE
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybrydowe 4x4 Lexusa - RX, NX, UX Hybrydowe 4x4 Lexusa - RX, NX, UX
    Japoński producent samochodów klasy premium, który wraz z wprowadzeniem w 1989 roku flagowego Lexusa LS podbił segment aut reprezentacyjnych limuzyn, w niespełna dekadę później de facto stworzył kategorię ...
    Audi Q5 hybrid quattro Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      Skoda Superb Kombi, tylna kanapa, 2013
      Volkswagen The Beetle
      Chevrolet Camaro SS, logo na błotniku