Lexus zrobił crossovera UX 250h z… czekolady

27 Cze 2019, 14:17

Czy samochód może być słodki? Ależ oczywiście. I do tego wcale nie musi być filigranowym hatchbackiem. Wystarczy, że zostanie zrobiony z czekolady. Właśnie taki jest wyjątkowy UX 250h, którego Lexus stworzył razem z najlepszymi belgijskim mistrzami cukiernictwa.
Lexus zrobił crossovera UX 250h z… czekolady Dzieło cukierniczych mistrzów Takumi
Odtworzenie nadwozia Lexusa UX w jakiejkolwiek formie nie jest prostym zadaniem. Nowoczesna stylistyka auta obfituje w ostre linie i niekonwencjonalne kształty. Ale najlepsi nie boją się trudnych wyzwań. Nietypowego zadania podjęło się Neuhaus - firma, która od ponad 150 lat tworzy najlepsze produkty z czekolady i wynalazca belgijskiej praliny.
Tak powstał czekoladowy UX 250h, długi na ponad metr i wykonany z 80 kilogramów najlepszej belgijskiej czekolady z certyfikatem UTZ. Dwóch mistrzów musiało poświęcić aż 160 godzin, by ręcznie stworzyć to cukiernicze dzieło na kołach. Słodki UX zachwyca detalami - przedstawiciele Neuhaus odtworzyli nawet szczegóły felg i bieżnik opon! Nikt nie ma wątpliwości, że ich precyzyjna praca jest godna najlepszych mistrzów Takumi Lexusa, którzy na co dzień dbają o jakość i detale samochodów japońskiej marki.
Lexus zrobił crossovera UX 250h z… czekolady Do zobaczenia w Brukseli
Czekoladowy UX 250h stanął w saloniku Lexusa w brukselskim porcie lotniczym i będzie można go tam oglądać do końca września. Wyjątkowy model powstał specjalnie po to, by uczcić pierwszą rocznicę otwarcia strefy lounge Lexusa. Od kwietnia 2018 roku to miejsce odwiedziło ponad pół miliona gości, a salonik zdobył tytuł najlepszej lotniskowej strefy lounge w Europie.
Lexus zrobił crossovera UX 250h z… czekolady Lexus zrobił crossovera UX 250h z… czekolady
źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3624
Zdjęcia: 12840
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

27 Cze 2019, 14:23

Wygląda fajnie i pewnie czekolada smaczna ale zauważyłem jedną rzecz :mrgreen: na jednym zdjęciu koła są skręcone w inną stronę, czyżby był więcej niż jeden egzemplarz :naughty:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Teoria obciążenia pamięci oraz hałas i prowadzenie samochodu
    Teoria obciążenia poznawczego(1) zakłada, że pamięć robocza może przechowywać jednocześnie tylko ograniczoną ilość informacji. Kiedy kierowca prowadząc samochód, przekroczy ten limit np. słuchając radia, rozmawiając ...
    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...