Honda civic 1.4

09 Sie 2009, 20:26

--------------------------------------------------------------------------------

Witam .Niedawno kupilem Honde Civic areodek 1.4 90 km i mam klopot z olejem . Auto z niemiec sprowadzone ma 128k przejechane , zrobilem tym autkiem kolo 3000 km i wypił 3/4 wysokości miarki oleju , silnik nie kopci nie ma wycieków . Byłem na diagnostyce silnika i spaliny wzorcowe , co do zużycia paliwa to troche dziwnie jak dla mnie przy +/- 3000 rmp pali kolo 5 na trasie (kolo 100 km/h) , przy 3500 rmp (prawie 120 km/h) kolo 6,5 ;ale przy 4000 rmp (130 kolo) 7,7 .Czy te parametry są normalne?
i co z tym olejem jak to można zatkać lub naprawić ?
POMOCY
olej 10w 40 czy w takim przebiegu jest odpowiedni?
marwacek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: niemcy
  • 10 Sie 2009, 10:43

    A czy skład spalin był sprawdzany tylko na wolnych obrotach czy w większym zakresie obrotów również?
    Jeżeli były one sprawdzane w każdym zakresie obrotów i spaliny były ok,to albo ten silnik jest taki konstrukcyjnie,że pali jakąś ilość oleju na 1000 km i ten olej jest zawarty w tych spalinach,ale mieszczą się one w normie,albo masz jakiś malutki wyciek lub olej przedostaje się do cieczy chłodzącej.Sprawdz jak wygląda płyn w zbiorniczku - czy nie widać w nim śladów oleju.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    10 Sie 2009, 11:33

    Silnik byl sprawdzany na wolnych przy 2000 rmp i 4000 rmp i pow 6000 i nic nie bylo
    a zmiana oleju na 15w40 cos moze pomóc (10w40 Valvoline max protekcion ma teraz) ? i mam jeszcze pytanie co do spalania benzyny czy nie jest to za dużo ?czy moge wymienic olej na 15w40 bez wymiany filterka bo nie mam teraz możliwości (jestem za granicą). poza tym pytalem w serwisie to ten model nie ma prawa pobierac oleju
    i mam wrażenie ze silnik nie ma mocy .czy świeczki są istotne i na jakie wymienic ?
    czytalem problemy i twoje porady u kolegi z hondą 1.4 i też tak sprawdziłem i nic sie nie dzieje, w zbiorniczku nie widze śladów oleju . i co dalej?
    marwacek
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: niemcy

    11 Sie 2009, 14:39

    Nie ma samochodu,który nie pali oleju.Każdy samochód pali olej.Z tym,że jeden tyle co nic,a inny dużo.To spalanie oleju jest zawarte w spalinach,które muszą się mieścić w normie.
    Co do ubywania oleju są tylkie dwie drogi wyjścia - albo jest jakiś wyciek,albo go pali.Jeżeli go pali,to są też dwie drogi,którymi może się dostać do komory spalnia - albo pierścienie,tłoki,cylinder albo przez uszczelkę głowicy.
    Najpierw musisz sprawdzić,co mówi o spalaniu oleju producent - czyli jaka jest dopuszczalna ilość spalania oleju na 1000 km.Jeżeli mieści się w tym co podaje producent,to nic nie poradzisz.A jeżeli jest to wiele za dużo,to musisz szukać albo wycieku,albo ta analiza spalin nie była dokładna.
    Co do zmiany oleju z 10W na 15W - możesz spróbować,ale musisz pamiętać o tym,że już później nie możesz zmnienić z 15W na 10W.Będziesz musiał pozostać przy tym 15W.Jak wymieniasz olej musisz też wymienić filtr oleju,ponieważ w nim są wszystkie opiłki i zanieczyszczenia.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    11 Sie 2009, 17:06

    Witam .a dodanie jakiegoś uszczelniacza (Xeramit) albo coś nie przystopuje tego "znikania"? czy to nie powoduje uszczerbku na zdrowiu silnika? Są opinie ,że nie niszczy to motoru , jak mam się do tego odnosić?
    marwacek
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: niemcy

    11 Sie 2009, 18:39

    Ja ci powiem ze ja sam chce teraz takie cos wyprobowac bo slyszalem rozne opinie na ten temat, i chce wiedziec czy to dziala czy nie, jak cos to napisze jakie efekty odnioslem.
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Odcinkowe pomiary prędkości
      Odcinkowe pomiary prędkości to technika pomiaru prędkości pojazdów, która polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń pomiarowych umieszczonych na drodze w określonych miejscach (tzw. odcinkach). Urządzenia ...
      Seat Leon III - oszałamiający design
      "Dzięki swojemu dynamicznemu i pewnemu charakterowi, nowy SEAT Leon odnajduje należne mu miejsce. Ma zdecydowany wygląd”, mówi Alejandro Mesenero-Ramanos, szef zespołu projektantów SEAT-a. "Swoim wyglądem ...

    11 Sie 2009, 22:11

    Jak jest 10w/40 to niech tak zostanie,zmiana oleju na 15w raczej nie pomoze
    pozdrawiam,
    Rafalmoto
    Rafalmoto
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 22
    Miejscowość: Łasin/Irlandia