Honda civic czy mazda 626 zmiana z Corsy ?

21 Lut 2008, 20:07

Witam. Jest to mój pierwszy post i mam nadzieje że nie zostanę za mocno obrzucany.
Planuję zmienic corsę 92r na coś nowszego i bardziej rodzinnego do 10tys. (max mogę wydac 14). Na starcie powiem że audi b4 odpada - mam powazne powody które nie podlegają żadnym negocjacjom. Jestem Z b-stoku i proszę zwrócic uwagę że tutaj wszystko jest droższe a po samochód nie mam zamiaru jechac dalej niz 100km. Mam na oku 2 samochody:
Honda Civic - nie wiem tylko czy lepsza będzie z silnikiem V-tec czy z 1.4 z gazem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - v-tec
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - 1.4 gaz

oraz mazdę 626
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


W oby dwóch samochodach przeraża mnie spalanie 7-9litrów kiedy mój opel palił 5. Może zaproponujecie coś innego ? Słyszałem ze Gaz ma podrożec do nawet 3.50zl - czy to prawda?
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

21 Lut 2008, 20:48

kolego wątpię aby gaz tak zdrożał to jest raczej nierealne , ale co do aut civic jest ładniejszy od mazdy , ale też mniejszy ja bym wybrał chyba jednak Mazde
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

21 Lut 2008, 22:46

Gaz napewno zdrożeje, tak jak pozostałe paliwa, może nie aż w tak drastycznym stopniu, ale zdrożeje. A co do samochodów to ja wolałbym Civic-a, bo ładniejszy i lepiej się prezentuje. Tej mazdy jakoś nie trawię.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

22 Lut 2008, 08:32

ja nie jestem kobietą i nie potrzebny mi ładniejszy tylko mniej awaryjny i tańszy w eksploatacji. P.S. jestem otwarty na wasze alternatywy
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

22 Lut 2008, 09:05

Civic i mazda 626 to dobry wybór ,ja wahałbym się po między civiciem sedan 1.5 produkowany w Japonii lub mazdą hatchbackiem ale z silnikiem 2.0 (miałem samochód bajka),oba samochody mało awaryjne, mazda jest większa i silnik lepiej znosi instalacje gazową ,
seba25
Nowicjusz
 
Posty: 6

22 Lut 2008, 09:13

nie pomagacie mi...
Napiszcie jeszcze cos o silniku V-tec a zwyklym +gaz
pojawiła się nowa mazda 626 bialostockim rynku za 6500zl z 1995r 2.0 z gazem. Dlaczego jest taka wielka róznica cen skoro różnica tylko roku a wyposażenie prawie identyczne - na co zwracać szczególnie uwagę przy zakupie tej mazdy ?
Znalazlem ofertę hondy civic TDI 98r. - co myslicie o TDI w hondach ?
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

23 Lut 2008, 09:42

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] co powiecie o roverach bo mało o nich słyszałm a w zasadzie nic.
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

23 Lut 2008, 17:07

Ja bym wziął honde civic silnik v-tech jest mało awaryjny, nie duze spalanie i jest dość ładny. Co do mazdy nie mam przeknania bo miałem okazje jeździc 626 i civic bardziej mnie przypadł do gustu :)
Rovera raczej bym nie brał pod uwage ;/
"Drugi na mecie jest pierwszym przegranym"
ROBERTT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 59

24 Lut 2008, 14:42

dlaczego nie rover ? widzialem rankinkg awaryjnosci i rover był na dobrym miejscu.
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

24 Lut 2008, 19:09

Ja jeżdżę Hondą Civic sedan [auto bajka] z silnikiem 1.4 90KM i to jest naprawdę dobry motor napędowy dla Hondy którego zużycie paliwa w mieście wynosi 8,8l natomiast podczas jazdy poza miejskiej spada do 5,7l
I naprawdę polecam Ci Hondę Civic sedan i silnik 1.4 dobra dynamiczna i zarazem oszczędna jazda i nie trzeba instalować LPG
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

28 Lut 2008, 09:25

9 l w miescie to jest prawie 2 razy droższa niż moją corsą
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

29 Lut 2008, 22:47

Wedlug mnie: Civic, sam mam civic-a z 99 roku w wersji amerykanskiej 1,6 Vtec, chociaz ze to jest niby amerykanin goraco polecam, kompletnie bezawaryjny, przebieg 180tys km. Jesli chcesz honde z vitkiem (Vtec) dokladnie sprawdz silnik, lubi byc tuningowany i katowany a to zaden silnik nie lubi nawet Hondy
Rafi
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Mar 2008, 10:00

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - chyba się zdecyduje
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25

04 Mar 2008, 22:41

od dzisiaj jestem posiadaczem audi B4 kombi 1.9 disel z czasem powiem czy jestem zadowolony czy nie.
KSN
Nowicjusz
 
Posty: 25