Honda Civic VII - SYSTEM IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST

Honda Civic VII - SYSTEM IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST

22 Cze 2016, 17:08

Witam
Szukam auta za około 10 000 zł i znalazłem Hondę Civic VII z systemem IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST (składa się z silnika benzynowego 1.4. 85 km ,który jest głównym żródłem napędu oraz ze wspomagającego go 20 km silnika elektrycznego.
Silnik elektryczny pracuje jako generator i przetwarza energię powstającą podczas hamowania,która jest magazynowana w akumulatorach.
Energia ta wspomaga silnik benzynowy dodając mocy podczas ruszania ,przyspieszania, wjeżdżania pod górę).

[link wygasł]

I teraz moje pytanie czy opłaca się brać tą Hondę? Czy nie będzie z nią problemów? Jest to raczej nietypowy model, chodzi o ten dodatkowy 15 konny silnik elektryczny. Jeśli ktoś zna ten samochód lub może coś doradzić na ten temat proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Thesior
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 08 1991
Auto: nie mam

Re: Honda Civic VII - SYSTEM IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST

22 Paź 2016, 02:25

Mam ten samochód od 2014 roku czyli 2 lata. Jestem z niego bardzo zadowolony. Po pierwsze dlatego że ma mały przebieg co widać nie tylko na liczniku. Po drugie kosztował tyle co zwykła wersja. Po trzecie mało pali bo do 6,5 L/100km a mój rekord to 3,5L/100km. Po czwarte jest cichy lub "hondowski" w zależności od tego czego oczekuję w danej chwili. Po piąte jest niezawodny. Po szóste jako jedyny w pracy i na osiedlu wśród znanych mi mieszkańców mam hybrydę :D (nawet najwyżsi przełożeni w pracy nie mają i robili wielkie oczy jak kupiłem). Po siódme jest ładny. Po ósme nie kopci tyle co inne. Po dziewiąte ręczna skrzynia biegów w odróżnieniu od Priusa i innych hybryd. Po dziesiąte nie boję się że baterie "padną" bo wtedy nadal będę miał ponad 80KM a nie jak w tym na P - 67KM :) Po jedenaste kocha zakręty. Itd.
Jakby jeszcze miał zawieszenie/komfort Accorda i jego moc to byłby samochód idealny. A tak trzeba myśleć o tuningu :D
lybra
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

Re: Honda Civic VII - SYSTEM IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST

22 Paź 2016, 09:25

Civica VII ciężko kupić za 10tys. a tu wersja IMA?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 442
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...
    Jak wybrać akumulator dla samochodu? Jak wybrać akumulator dla samochodu?
    Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza żywot akumulatora samochodowego. Jego zużywanie się w wyniku eksploatacji to naturalny proces. Przychodzi moment, kiedy trzeba dokonać wyboru i wymienić bezużyteczny akumulator na nowy. Na ...

•